Wniosek został złożony w połowie sierpnia na podstawie rozdziału 11 kodeksu upadłościowego USA – co pozwala na dalsze działanie spółki, ale pod warunkiem jej jednoczesnej reorganizacji pod nadzorem prowadzącego sprawę sądu. "Forbes" informuje, że decyzja ta to w dużej mierze efekt zalewu pozwów sądowych związanych z talkiem stosowanym w kosmetykach Avonu, który miał powodować raka.
Czytaj więcej
Kosmetyczny gigant nie przerywa rekrutacji konsultantek w Rosji i produkcji w wielkiej fabryce pod Moskwą.
Avon Products Inc. Jest obciążone długiem w wysokości ponad 1,3 mld dol., w tym 78 mln dol. zobowiązań związanych z procesami sądowymi dotyczącymi talku.
Wniosek do sądu trafił 12 sierpnia. Złożyła go Avon Products Inc., działająca w Brazylii i będąca spółką-córką firmy Natura. To właśnie ona w 2020 r. odkupiła biznes Avonu poza Ameryką Północną, czyli w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Zapłaciła za niego 125 mln dol.
Avon złożył wniosek o ogłoszenie upadłości
W USA i Kanadzie Avon jest własnością koreańskiego koncernu LG Household & Health Care. Natura już zaproponowała odkupienie operacji handlowych Avonu poza Stanami Zjednoczonymi za 125 milionów dolarów po zakończeniu procesu upadłościowego.