Przewidzenie zwycięzcy jest jednak trudne. Firma badawcza Clarivate Analytics na swojej liście prawdopodobnych noblistów ma dziesiątki nazwisk a próbuje je wytypować kierując się ilością cytowań naukowych poszczególnych badaczy.
Wiele osób znajdujących się na liście potencjalnych noblistów figuruje tam od wielu lat. Jest wśród nich John Taylor, ekonomista z Uniwersytetu Stanforda, który jest również w gronie osób typowanych na nowego szefa Fedu. Wsławił się on jako autor reguły Taylora pomagającej bankom centralnym w ustalaniu właściwego poziomu stóp procentowych.
Innym potencjalnym noblistą jest Ben Bernanke, były szef Fedu, który ma na koncie cenione badania dotyczące monetarnych przyczyn Wielkiego Kryzysu z lat 30. Na liście jest też jego długoletni współpracownik Mark Gertler.
Wśród kandydatów na noblistów jest również wiele osób związanych z międzynarodowymi lub rządowymi instytucjami. Zalicza się do nich choćby Paul Romer, główny ekonomista Banku Światowego specjalizujący się w badaniach nad wzrostem gospodarczym. Na liście kandydatów są również byli główni ekonomiści Międzynarodowego Funduszu Walutowego: Oliver Blanchard i Raghuram Rajan (będący również byłym prezesem indyjskiego banku centralnego).
Od lat na liście Clarivate znajduje się Martin Feldstein, przewodniczący Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu za rządów Ronalda Reagana, ekonomista specjalizujący się w kwestiach związanych z finansami publicznymi.