Aktualizacja: 26.02.2021 08:22 Publikacja: 26.02.2021 08:22
Foto: Bloomberg
Giełdy azjatyckie poszły w ślad amerykańskich indeksów. Nasdaq Composite zamknął się w czwartek o 3,5 proc. na minusie i był to jego największy jednodniowy spadek od października. S&P 500 spadł o 2,5 proc. a Dow Jones Industrial o 1,8 proc.
Inwestorów wystraszył m.in. szybki wzrost rentowności amerykańskich obligacji. W przypadku papierów dziesięcioletnich rentowność sięgnęła w czwartek 1,6 proc. i była najwyższa od lutego 2020 r. - Jak dotąd uczestnicy rynku byli w stanie przetrawić dryf w górę długoterminowych rentowności, ale wygląda na to, że kolejny etap tego wzrostu jest trudniejszy do przełknięcia. Rentowności były po prostu zbyt niskie biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące wzrostu gospodarczego i jest prawdopodobne, że będą szły w górę wraz z poprawą sytuacji gospodarczej - uważa Charlie Ripley, strateg z Allianz Investment Management.
Po jednym dniu przerwy krajowy rynek wraca do handlu z byczym nastawieniem.
Mamy rekordy na warszawskiej giełdzie, niedługo zaczną spadać stopy procentowe. To jest dobry czas, aby zainwest...
Pierwsze godziny wtorkowej sesji w Europie mijają pod znakiem niewielkich wzrostów. Indeks polskich dużych spółe...
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamental...
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogły kontynuować zeszłotygodniowe...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas