Aktualizacja: 14.11.2024 05:46 Publikacja: 27.09.2022 16:15
Foto: PAP/EPA
Przecena brytyjskich aktywów miała związek nie tylko z ogólnie kiepskimi nastrojami na rynkach światowych, ale też duży wpływ miał na nią plan cięć podatków ogłoszony w piątek przez kanclerza skarbu Kwasiego Kwartenga. Inwestorzy przestraszyli się wpływu tego planu na brytyjskie finanse publiczne oraz na inflację. Kurs funta sięgnął w poniedziałek 1,03393 USD, czyli najniższego poziomu odkąd Wielka Brytania w 1971 r. przeszła na monetarny system dziesiętny. We wtorek po południu notowania funta utrzymywały się już jednak nieco powyżej poziomu 1,08 USD, a londyński indeks giełdowy FTSE zyskiwał 0,2 proc.
Kurs walorów spółki spada nawet o ponad 6 proc. i jest najniższy od dwóch miesięcy. To następstwo nie najlepszych nastrojów na rynku miedzi, srebra i złota. W tej sytuacji nic nie pomaga oczekiwana poprawa wyników koncernu za III kwartał.
Inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie chętnie pozbywają się akcji, co wpisuje się w negatywne nastroją panujące na pozostałych rynkach.
Przed amerykańską gospodarką rysują się dobre perspektywy, a spółki mają dalej poprawiać wyniki finansowe. Problemy mogą mieć jednak surowce.
WIG20 wraca powyżej 2300 pkt. Dolar jest poniżej 4 zł. Koniec Trump trade?
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Zwycięstwo kandydata republikanów może oznaczać utrzymanie niskich podatków, wielkie cięcie regulacji, większe wydobycie ropy, wyższy deficyt fiskalny oraz używanie ceł jako środków nacisku.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Notowania funta były dosyć stabilne po rozstrzygnięciu brytyjskich wyborów parlamentarnych. Klęska konserwatystów i zwycięstwo Partii Pracy nie były bowiem zaskoczeniem dla inwestorów.
Klienci banków w globalnych płatnościach najchętniej korzystają z brytyjskiego funta od połowy 2016 roku, kiedy Zjednoczone Królestwo zdecydowało się opuścić Unię Europejską.
Wizerunek króla Karola III zastąpi na monetach profil jego matki królowej Elżbiety II, która zmarła na początku września. Po raz pierwszy od 1952 r. znowu król będzie widniał na nowych brytyjskich monetach.
Funt brytyjski tracił w poniedziałek nad ranem nawet 5 proc. wobec dolara. Jego kurs sięgnął 1,0327 USD, czyli najniższego poziomu, odkąd w 1971 r. Wielka Brytania przeszła na system dziesiętny.
Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Czy zwycięstwo Donalda Trumpa oznacza dla świata ekologiczno-klimatyczną rewolucję? Trudno zaprzeczyć, że zmiana osoby rządzącej w najpotężniejszym państwie świata, będzie powodować zmiany na geopolitycznej planszy, a konsekwencją tego mogą (i zapewne będą) być korekty w poszczególnych politykach klimatycznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas