Dobry koniec tygodnia na giełdach

WIG20 ma za sobą udany tydzień, jednak od tygodni porusza się w monotonnym trendzie bocznym. Tymczasem indeksy akcji niemieckich i amerykańskich wspinają się na nowe rekordy.

Aktualizacja: 01.04.2021 18:35 Publikacja: 01.04.2021 18:33

Dobry koniec tygodnia na giełdach

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Czwartkowa sesja w Europie rozpoczęła się od „szerokiej”, choć nieznacznej, przewagi popytu. Taki start handlu był jednak spodziewany z uwagi na solidne zwyżki amerykańskich indeksów poprzedniego dnia. Od rana na zielono świeciły także polskie spółki. WIG20 tylko krótko wahał się w pierwszej godzinie handlu, jednak po kilkudziesięciu minutach był już kilkanaście punktów powyżej zamknięcia z poprzedniego dnia. Początkowo samotnym liderem zwyżek było CCC zyskujące około 3 proc. Szybko jednak dołączyły do niego przedsiębiorstwa związane z energetyką i ostatecznie to Tauron był najsilniejszym walorem w gronie krajowych blue chips. Firma zakończyła dzień ponad 6-proc. wzrostem. Za nią plasowało się JSW, a dalej CCC i PGNiG. Tuż za tą czwórką finiszował CD Projekt. Producent „Cyberpunka 2077” znów przykuł największą uwagę inwestorów, a obrót jego walorami przekroczył 200 mln zł. Drugie w kolejności w tej statystyce było Allegro starające się kontynuować odreagowanie po silnych spadkach w połowie miesiąca. Najsłabiej wypadł w czwartek Santander Bank, którego akcje straciły ponad 2 proc. Na czerwono kończył dzień jeszcze jeden przedstawiciel tej grupy – PKO BP, jednak zniżka była skromna.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Giełda
Potężne spadki na giełdzie w Moskwie po atakach amerykańskimi rakietami
Giełda
WIG20 próbuje zatrzeć złe wrażenie po wczorajszej sesji
Giełda
Krajowe akcje u progu bessy. Strach o zaostrzenie wojny
Giełda
Europa chce szybciej rozliczać transakcje giełdowe
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Giełda
Krajowe indeksy coraz bliżej dołka