Aktualizacja: 15.11.2024 05:29 Publikacja: 12.06.2022 14:12
Foto: Fotorzepa, Monika Kuc
Muzeum posiada wyjątkową kolekcję fotografii z XIX i początków XX wieku, ale dotychczas pokazywano je wyłącznie na wystawach czasowych.
Teraz to się zmieni. Fotografie zyskały stałe miejsce w galerii. – Gabinet jest częścią Galerię Sztuki XIX Wieku; będziemy pokazywać w nim prace od 1840 do 1914 roku. - mówi „Rzeczpospolitej” Anna Masłowska, kustosz ze Zbiorów Ikonograficznych i Fotograficznych MNW. - Fotografa jest bardzo wrażliwym obiektem, wiec ze względów konserwatorskich musimy wymieniać prace co trzy miesiące. Już w pierwszej odsłonie sygnalizujemy tematy, które zamierzamy potem rozwijać, pokazując różnorodność fotografii od początku jej rozwoju.
„Chlasta. Przemiany 1960-1989” to album wybitnego fotografika, który przynosi czarno-białe zdjęcia pierwszej stolicy Polski i jej okolic.
Polubiliśmy Noce Muzeów, więc Noc Fotografii ma także szanse na sukces.
22. Fotofestiwal w Łodzi to jeden z najważniejszych międzynarodowych przeglądów współczesnej fotografii.
Polska fotografia jest sztuką o niemal stuletniej tradycji. Ekspozycja w krakowskim Muzeum Fotografii pokazuje to w niestandardowy sposób.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Jeszcze tylko do końca weekendu można oglądać wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach Fotofestiwalu w Łodzi, wielkiego międzynarodowego przeglądu najbardziej gorących zjawisk w fotografii.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
„Chlasta. Przemiany 1960-1989” to album wybitnego fotografika, który przynosi czarno-białe zdjęcia pierwszej stolicy Polski i jej okolic.
Naruszanie praw autorskich w świecie internetu to przykra norma, często wynikająca z niewiedzy lub ignorancji. Tymczasem, wykorzystanie zdjęcia cudzego autorstwa w swoim plakacie może być zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas