Aktualizacja: 21.11.2024 15:50 Publikacja: 08.04.2022 10:08
Foto: Fotorzepa/Monika Kuc
Zdjęcia pochodzą ze słynnego paryskiego Studio Harcourt. Przedstawiają wizerunki 15 Polek i 15 Francuzek, które osiągnęły sukcesy w różnych dziedzinach. Czarno-białe wielkoformatowe portrety przedstawiają m.in. Edith Piaf, Brigite Bardot, Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Sophię Marceau, Agnieszkę Holland, Grażynę Szapołowską, Otylię Jędrzejczak, Irenę Eris, Kingę Baranowską.
- Wystawa French Touch jest wyjątkowe pod wieloma względami. – mówił na jej otwarciu Frédéric Billet, ambasador Francji w Polsce. - Po pierwsze jest ona prezentowana w Polsce, w kraju, który pierwszy w Europie przyznał po I wojnie światowej kobietom wyborcze prawo głosu. Po drugie wyjątkowe kobiety-Polki zapisały się w historii świata. Lista jest długa, do najbardziej znanych należą: Maria Skłodowska, Tamara Łempicka, Wisława Szymborska, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk. Te niezwykłe kobiety, z których Polacy mogą być bardzo dumni, są źródłem inspiracji dla całego świata.
„Chlasta. Przemiany 1960-1989” to album wybitnego fotografika, który przynosi czarno-białe zdjęcia pierwszej stolicy Polski i jej okolic.
Polubiliśmy Noce Muzeów, więc Noc Fotografii ma także szanse na sukces.
22. Fotofestiwal w Łodzi to jeden z najważniejszych międzynarodowych przeglądów współczesnej fotografii.
Polska fotografia jest sztuką o niemal stuletniej tradycji. Ekspozycja w krakowskim Muzeum Fotografii pokazuje to w niestandardowy sposób.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Jeszcze tylko do końca weekendu można oglądać wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach Fotofestiwalu w Łodzi, wielkiego międzynarodowego przeglądu najbardziej gorących zjawisk w fotografii.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
„Chlasta. Przemiany 1960-1989” to album wybitnego fotografika, który przynosi czarno-białe zdjęcia pierwszej stolicy Polski i jej okolic.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas