Sprint Corporation
, kontrolowany w 80 proc. przez
SoftBank
, firmę japońskiego miliardera Masayoshi Son, jest bliski przejęcia amerykańskiej spółki grupy Deutsche Telekom –
T-Mobile US
Aktualizacja: 06.06.2014 09:08 Publikacja: 06.06.2014 09:08
Sprint Corporation
, kontrolowany w 80 proc. przez
SoftBank
, firmę japońskiego miliardera Masayoshi Son, jest bliski przejęcia amerykańskiej spółki grupy Deutsche Telekom –
T-Mobile US
. Według agencji Bloomberg, cena za jedną akcję T-Mobile US miałaby wynieść 40 dol., co daje wycenę całej firmy na około 31 mld dol.
Mimo to kurs akcji kupowanej firmy jest ciągle daleki od podanej ceny za akcję i zdaniem części analityków ma to związek z obawami inwestorów, że amerykańscy regulatorzy nie zgodzi się na transakcję. Inni uważają, że część graczy sprzedaje papiery inkasując zysk osiągnięty dzięki wiedzy o zbliżającej się transakcji, a jednocześnie nie czeka aż dojdzie ona do skutku.
Sprint miałby zapłacić za T-Mobile US połowę gotówką, a połowę własnymi akcjami – mówi się nieoficjalnie. Po operacji, Deutsche Telekom, który teraz ma 67 proc. udziałów w amerykańskiej firmie zależnej, posiadałby około 15 proc. akcji Sprintu z T-Mobile US w środku i – jak można szacować około 10 mld dol. dodatkowych środków pieniężnych.
DT nie pierwszy raz próbuje sprzedać T-Mobile US. Pierwszy raz – w 2011 r. – niemiecka grupa mogła otrzymać za tę firmę 39 mld dol. Zainteresowanemu potentatowi - AT&T - nie udało się przekonać tamtejszych urzędników, że transakcja będzie neutralna dla konsumentów. Tamtejszy urząd antymonopolowy FCC i Departament Sprawiedliwości nie dały jej zielonego światła. Wówczas – dzięki wynegocjowanym zapisom w umowie przedwstępnej – niemiecka grupa uzyskała około 3 mld dol. z tytułu „premii za zerwanie" i dostęp do częstotliwości wartych 1 mld dol. Teraz w negocjacjach ze Sprintem ponoć również dąży do podobnego poziomu zadośćuczynienia, co powoduje, że negocjacje wydłużają się. Choć według nieoficjalnych informacji transakcja miała zostać ogłoszona nawet w czerwcu, obecnie mówi się o sierpniu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
120 kilometrów na prądzie? To możliwe i to, mimo że Skoda Kodiaq samochodem elektrycznym, czyli EV nie jest. To hybryda, czyli HEV, ale plug-in, czyli PHEV. Jak się w tym wszystkim połapać? Czym PHEV różni się od HEV i jakie daje to korzyści, na co dzień?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.
Pierwsze nowe oferty telekomów na usługę przewodowego dostępu do internetu w połączeniu z umową krótszą niż na rok to znak, że wielkimi krokami zbliża się ważny okres handlowy m.in. dla telekomów. Co w tym roku będzie hitem okresu „back to school”?
Ustawa, która zastąpi prawo telekomunikacyjne, stanowi implementację dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Termin na jej wdrożenie minął w grudniu 2020 r., a od wyroku TSUE z 14 marca br. Polska płaci z tego powodu karę w wysokości 50 tys. euro dziennie.
Nie może być tak, że duzi dostawcy treści i aplikacji stali się de facto największymi dostawcami łączności, ale nie podlegają zasadom obowiązującym operatorów telekomunikacyjnych. Potrzebujemy równych szans – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Dominique Leroy, członkini zarządu Deutsche Telekom.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas