Materiał partnera
Grupa ROBYG działa w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu oraz od kilku lat w Poznaniu – i dysponuje jednym z największych banków ziemi w Polsce. Na wybudowanych przez nią osiedlach nowy dom znalazło już ponad 90 tys. osób. Inwestycje charakteryzują się wysokim standardem i dogodną lokalizacją, a budowane osiedla przystosowane są do potrzeb współczesnego odbiorcy.
Swoją zrównoważoną działalność firma koncentruje na kluczowych obszarach, które zostały nazwane ROBYG dla Planety, ROBYG dla Ludzi oraz ROBYG dla Zrównoważonego Rozwoju. Deweloper buduje osiedla z poszanowaniem środowiska naturalnego, zwracając szczególną uwagę na proces tworzenia nowych społeczności oraz prowadząc komunikację z interesariuszami w sposób jasny i przejrzysty.
ROBYG nie tylko regularnie publikuje raporty ESG czy dane dotyczące swojego śladu węglowego, ale podejmuje również realne działania. Cel, by 100% energii elektrycznej zasilającej budowy pochodziło z odnawialnych źródeł energii, który planowano zrealizować do końca 2024 r., udało się spełnić już w roku 2023. Godne pochwały jest również obniżenie emisji gazów cieplarnianych w roku 2023 aż o 48% w porównaniu z rokiem 2022.
W celu zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne ROBYG wprowadził innowacyjny zielony standard w budownictwie, który składa się z szeregu atrakcyjnych udogodnień dla klientów oraz wytycznych dla architektów i projektantów. Dzięki jego wprowadzeniu każdy nowo wybudowany budynek posiada przynajmniej pięć rozwiązań niskoemisyjnych. Dodatkowo, w ramach tego standardu, wprowadzono również obowiązkowe rozwiązania chroniące wodę i bioróżnorodności. Przykładem takich rozwiązań są między innymi szklenia 3-szybowe, sterowanie pogodowe w kotłowni, automatyka pogodowa, mierniki ciepła w lokalach, łąki kwietne i ogrody deszczowe czy też system ROBYG Smart House by Keemple, w który wyposażonych jest już ponad 20 tys. lokali dewelopera.