Aglomeracje atrakcyjne dla wysokospecjalistycznych centrów

Dostęp do wysokiej klasy specjalistów, sytuacja gospodarcza danego miasta, infrastruktura, sytuacja na rynku pracy, ale również warunki życia w mieście – to główne czynniki, które wpływają na zainteresowanie inwestorów daną lokalizacją.

Publikacja: 27.09.2021 10:00

Sektor usług nowoczesnych w Polsce tworzy ponad 1500 centrów obsługi procesów biznesowych, usług wspólnych, IT oraz centrów badawczo-rozwojowych. Z danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu wynika, że w 2020 r. podjęto decyzję o lokalizacji w Polsce 58 nowych inwestycji, z czego 44 dotyczyły usług dla biznesu. Aż 71 proc. podmiotów należy do firm zagranicznych.

Z raportu ABSL „Potencjał inwestycyjny polskich miast. Porównanie lokalizacji sektora nowoczesnych usług biznesowych" wynika, że inwestorzy chętnie lokują u nas swoje siedziby i najbardziej cenią sobie korzystną lokalizację naszego kraju, dogodną strefę czasową pozwalającą obsługiwać inne regiony oraz potencjał rynku, m.in. pod względem rynku pracy i wielkości zasobów wykształconych pracowników w stosunku do innych gospodarek regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Dodatki
W Nokii słuchamy głosu pracowników i doceniamy ich zaangażowanie
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Dodatki
Kupujesz – pomagasz. Akcje charytatywne na Allegro
Dodatki
Żabka – razem możemy więcej
Dodatki
Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor skuteczny i prosty sposób na dłużników samorządowych
Dodatki
Xtreme Fitness Gyms – dynamiczny rozwój franczyzy w branży fitness