Aktualizacja: 08.11.2018 20:00 Publikacja: 08.11.2018 20:00
<Po zakończeniu budowy światłowodu Tauron stanie się właścicielem dwukrotnie dłuższej sieci niż obecnie
Foto: AdobeStock
materiał powstał we współpracy z firmą Tauron
– Budowa szerokopasmowego internetu oznacza zaangażowanie naszej grupy w bezprecedensowy program rozwoju cywilizacyjnego Polski. Jest to jednocześnie rozszerzenie aktywności biznesowej na nowe obszary – tłumaczy Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że oferta Nippon Steel o wartości 14,9 mld dolarów na zakup U.S. Steel przybierze formę inwestycji, a nie przejęcia. Jednak według Reutera japońska firma stalowa nie wycofała swojej oferty i nadal chce kupić amerykański koncern.
Rząd Belgii przeznaczy na pomoc Ukrainie 1,7 mld euro z ubiegłorocznego zysku z zamrożonych w tym kraju aktywów rosyjskich. Kwota może wzrosnąć do 45 mld euro. Kreml przygotował odpowiedź - zagrabia coraz więcej prywatnego majątku w Rosji i to nie tylko zagranicznego.
Szwajcaria zwróci Uzbekistanowi 182 mln dolarów wyprowadzone z kraju przez najstarszą córkę satrapy Isloma Karimowa. Pieniądze trafią na specjalny fundusz ONZ, z którego wydane zostaną na edukację i ochronę zdrowia Uzbeków.
Liczba zwolnień grupowych w Polsce rośnie, rosyjski gaz znów płynie do Europy, a norweski Equinor tnie inwestycje w odnawialne źródła energii. Tymczasem polskie MŚP wciąż zbyt rzadko sięgają po sztuczną inteligencję, co może ograniczać ich konkurencyjność.
W kraju nie mamy już dużych firm KEP, które samodzielnie mogłyby się łączyć. Jeśli coś miałoby się zadziać, to raczej na skalę międzynarodową – europejską, a może nawet światową – mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.
Chyba każdy z nas przynajmniej raz stawał przed wyborem jakiegoś produktu bankowego. W gąszczu ofert i ich parametrów niezwykle trudno się połapać, a zły wybór może słono kosztować. Na szczęście z pomocą przychodzi porównywarka finansowa.
Rozwiązywanie wyzwań globalnych rozpoczyna się często na poziomie lokalnym, na poziomie samorządów – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która organizuje Europejski Kongres Samorządów.
Uczestnicy EEC Trends byli zgodni, że Europa ma ogromny potencjał, ale nie wykorzystuje go w pełni. Potrzebuje inwestycji we własne technologie, by likwidować dystans do globalnych liderów. Konferencja była wstępem do XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach w kwietniu.
W dniach 25-26 lutego br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XVI edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG. Jest to kolejne cyklicznie planowane wydarzenie, organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG, podczas którego ponownie przeprowadzimy symulację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy „Zwykłej Spółki SA” oraz zajmiemy się zagadnieniami istotnymi z punktu widzenia działów prawnych spółek giełdowych.
Impact jest jednym z tych wydarzeń, dla których 2024 rok był wyjątkowo udany. Kolejny rekord frekwencji, sprowadzenie do Polski Michelle Obamy, pierwsza edycja w Bukareszcie to niektóre z nich. Rok 2025 nie będzie gorszy - swą obecność na wydarzeniu potwierdził już Barack Obama!
Blisko 99,8 proc. przedsiębiorstw w Polsce to małe i średnie firmy, a ich łączny udział w krajowym PKB wynosi około 45,3 proc. Choć statystyki wskazują na ich ogromne znaczenie w krajowej gospodarce, to właśnie MŚP często zmagają się z ograniczeniami kadrowymi i finansowymi, utrudniającymi skuteczną adaptację do nowych technologii.
Rekordowa liczba rejestracji, cyfryzacja zakupów i zmieniające się preferencje konsumentów – wszystko to może świadczyć o tym, że branża motoryzacyjna weszła na zupełnie nowy poziom.
Przedsiębiorcy i doradcy ubolewają, że prawo podatkowe uchwalane jest za późno przed wejściem w życie. Jak mówią, ustawodawca argumentuje, że dłuższe vacatio legis sparaliżowałoby prace legislacyjne. Efekt? Wszystko na ostatnią chwilę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas