Aktualizacja: 04.09.2015 21:17 Publikacja: 04.09.2015 21:17
Chodzi o kwotę 9,5 miliarda dolarów.
Na tyle ekwadorski sąd oszacował szkody wyrządzone w ekwadorskiej części Amazonii przez amerykańską wielonarodową korporację naftową działającą w 180 krajach.
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Polski samochodowy rynek wtórny jest bardzo mocno uzależniony od prywatnego importu. Ocenia się, że blisko dwie trzecie aut osobowych zarejestrowanych w Polsce miało już właścicieli za granicą.
W 2024 r. najpewniej dziewięciu z 32 członków sojuszu nie wyda zalecanych 2 proc. na obronność. Po dojściu do wygranej Donalda Trumpa presja na państwa, które jadą na gapę, wzrośnie.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Stany Zjednoczone nie pozwolą na wzrost cen ropy, tak jak jest to wygodne dla kartelu eksporterów OPEC+, gdzie drogą ropę forsuje Rosja. W 2023 r. tempo wydobycia surowca w USA zaskoczyło ekspertów. Jeden koncern nawet podwoił wydobycie.
Europejski rynek nerwowo zareagował na zatrzymanie w niedzielę pracy podwodnego gazociągu Finlandia-Estonia. Surowiec podrożał w poniedziałek o 11 proc. Wzrost notowań napędzają też wznowienie strajku w zakładach LNG w Australii i wojna w Izraelu.
Od rana tanieje gaz na europejskim rynku. To pochodna wiadomości z Australii, gdzie na razie nie grozi strajk w zakładach Chevron i produkcja LNG idzie pełną parą.
Uruchomienie wydobycia może zapewnić Ukrainie niezależność gazową i status eksportera, co całkiem wypchnęłoby rosyjski surowiec z unijnego rynku. Potrzeba do tego jednak amerykańskich technologii i pieniędzy.
Amerykańscy nafciarze wejdą do Europy? Niewykluczone, bo przejęcia w Europie by się im opłacały.
Prawie połowa pracowników Chevrona w Australii była zastraszana w ciągu ostatnich pięciu lat, a jedna trzecia doświadczyła molestowania seksualnego – informuje Reuters.
Koncerny Shell i Chevron poinformowały, że wstrzymały wydobycie ropy na kilku platformach w Zatoce Meksykańskiej po małym wycieku, który spowodował wyłączenie rurociągów.
Amerykanie ostatecznie wycofali się z wydobycia gazu łupkowego na Ukrainie, bez podania przyczyn.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas