Aktualizacja: 08.10.2015 12:59 Publikacja: 08.10.2015 12:59
Większością 93 proc. głosów walne zgromadzenie przyzwoliło na transakcję sprzedaży majątku spółki NPA Skawina, producenta aluminiowych przewodów stosowanych w sieciach energetycznych.
Boryszew w sierpniu zawarł umowę z PG Aluminium (spółka Pawła Gricuka, b. prezesa Petrolinvestu, obecnie biznesmena działającego w energetyce). Wartość transakcji oszacowano na 150 mln zł – ostateczna kwota będzie zależała od poziomu kapitału obrotowego netto i długu netto Skawiny w dniu zawarcia umowy przyrzeczonej. PG Aluminium musi też uzyskać zgodę UOKiK (zgodnie z umową do 31 października) oraz banków finansujących przejęcie.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Chociaż nowe, bardziej wymagające zasady raportowania niefinansowego obejmą na razie tylko duże spółki, to unijne regulacje muszą już uwzględniać również ich dostawcy z sektora MŚP.
Rafał Brzoska już wcześniej pomagał pasażerom linii lotniczych. Ale teraz jego pomysł jest nowatorski. Od 13 listopada w 8 krajach europejskich można nadać walizkę w paczkomacie InPostu. I nie płacić wywindowanych stawek przewoźników.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Koncern Romana Karkosika pozyskał 10 mln euro kredytu na inwestycje w Meksyku, Chinach i Indiach.
IPN poszukuje bliskich polskich żołnierzy z Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej, którzy zostali zamordowani przez niemieckich wojskowych we wrześniu 1939 r. pod Sochaczewem.
W ocenie firm dziś nie ma istotnych przeciwwskazań do zniesienia taryfy dla największych odbiorców.
Wzrosła sprzedaż, ale nie marże. Wzrost zysku operacyjnego wynika tylko z tego, że baza była niska z powodu rezerwy
Kontrolowany przez Romana Karkosika przemysłowy koncern ma trzy scenariusze poradzenia sobie z efektami niedawnego pożaru, który zniszczył fabrykę w Niemczech.
Pierwszy raz od kilku lat zarząd rekomenduje, by akcjonariusze mieli udział w zysku. To efekt poprawy sytuacji finansowej spółki.
Analitycy oczekują, że kontrolowana przez Romana Karkosika firma dzięki przeniesieniu produkcji z Niemiec do Polski poprawi rentowność.
Ceny w Polsce były ostatnio dużo wyższe niż na Zachodzie. Przemysł wini PGNiG. Spółka swojej winy nie widzi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas