Aktualizacja: 24.11.2024 21:19 Publikacja: 12.09.2022 03:00
Foto: Adobe Stock
Z najnowszego raportu Helicopter firmy badawczej GfK, pokazującego sytuację na rynku elektroniki użytkowej na świecie, wynika, że polski rynek nadal pozornie jest w bardzo dobrej sytuacji. W drugim kwartale rośnie bowiem w dwucyfrowym tempie, a w całym 2022 r. o 13 proc. – Jak podaje GUS, roczna polska stopa inflacji osiągnęła 15,5 proc. w czerwcu 2022 r. i jest najwyższa od 1997 r. Rekordowo wysokie ceny paliw, energii i żywności były głównymi czynnikami inflacji – dodają analitycy.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Spółka Beko Europe porozumiała się ze związkami zawodowymi w sprawie warunków zwolnienia niemal 2 tys. osób w związku z zamknięciem dwóch fabryk w Polsce.
Jest piątek, 25 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia najnowsze wiadomości gospodarcze.
Po trzech kwartałach produkcja AGD jest wyższa r./r. o 4 proc., choć w samym trzecim kwartale wzrost wyniósł już 7,5 proc. To cieszy, choć branża cofnęła się pod względem skali do 2015 r.
Koncern, do którego należą teraz zakłady wcześniej należące do amerykańskiego Whirlpoola, zapowiedział zamknięcie fabryk kuchni, suszarek i komponentów w Łodzi oraz wrocławskiej fabryki lodówek. W sumie pracę straci 1,8 tys. osób.
Koncern ma znakomitą finansową passę i zwiększa wydatki na badania i rozwój. Jednak w Wielkiej Brytanii, która miała być centrum B+R Dysona, pracownicy będą musieli szukać nowego zajęcia, bo koncern chce być „przedsiębiorczy i elastyczny”.
Bruksela szykuje regulacje, by zmusić do naprawiania sprzętu, zamiast wyrzucania go po pierwszej usterce, ale będzie problem, kto ma to robić. W ostatnich 14 latach liczba serwisów zmalała w Polsce o ponad 10 proc., do 16,4 tys.
Vorwerk, producent sprzętu kuchennego Thermomix, miał w 2023 roku m.in. z jego sprzedaży 3,2 mld euro przychodów. Na tym działalność firmy się nie kończy, dział ze sprzętem sprzątającym urósł rok do roku o 7,1 proc.
Amerykański koncern produkujący sprzęt AGD zlikwiduje następny tysiąc etatów. Firmę czekają kolejne zmiany zwłaszcza w Europie, po połączeniu sił z tureckim Beko.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas