Aktualizacja: 15.11.2021 21:00 Publikacja: 15.11.2021 21:00
Ciężki MRAP Cougar 4x4 podobno najlepiej radzi sobie na szosie, czyli utwardzonej nawierzchni
Foto: Twitter
Wiadomość zaskoczyła HSW i inne rodzime firmy z Podkarpacia, które przygotowują produkcję nowoczesnych, rodzimych wozów opancerzonych o podobnych parametrach.
Szef MON zapewnił, że cougary trafią do polskiej armii już w przyszłym roku dzięki specjalnej procedurze umożliwiającej przyspieszenie transakcji.
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Chociaż dotyczył on zaniedbań w sprawie rosyjskiej rakiety, która spadła koło Bydgoszczy, nie wyjaśnione zostały żadne wątpliwości.
Więcej jednostek stanie na straży przesmyku suwalskiego. Lokalne władze wierzą, że będzie praca i wróci koniunktura.
- Bronimy każdego skrawka polskiej ziemi. Wzmacniamy wschodnią część naszego kraju i świadomie powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe, często na gruzach jednostek zlikwidowanych przez rząd koalicji PO-PSL - mówił w Białymstoku szef MON.
Nadbryg. Marek Kubiak został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych wyposaży swoich marines w nowoczesną broń. Ale nie chodzi o karabiny, lecz bezzałogowce. Żołnierzy wspierać mają zabójcze drony kamikadze, a nawet całe ich roje.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w ostatnich latach było sabotowane przez niektóre instytucje. Przez ostatnie dwa lata, nie mówiło się o jego rozwoju tylko likwidacji, której chce MSWiA.
Sztuczna inteligencja dostarczyła właśnie jej przeciwnikom mocne argumenty. Po ujawnieniu wyników symulacji z AI w USA wybuchła burza. Pentagon wszystkiemu zaprzecza.
Niezależne służby powinny wyjaśnić, jak podejmowane były decyzje 16 grudnia, gdy nad Polskę dostała się rosyjska rakieta. Wyniki prac powinny być jawne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas