19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 07.09.2021 20:41 Publikacja: 07.09.2021 18:53
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas zwiedzania wystawy Sił Zbrojnych w hali Wojska Polskiego na terenie Targów Kielce
Foto: PAP/ Art Service
Wiosną MON potwierdziło, że tarczę o kryptonimie „Narew" będzie budować przede wszystkim siłami rodzimego przemysłu, a przy okazji rozwinie brakujące kompetencje w dziedzinie budowy kierowanych rakiet. Program przewiduje pozyskanie potrzebnych technologii od zagranicznego dostawcy.
Armia wchodzi właśnie w fazę wyboru pocisku. Nie jest tajemnicą, że liczą się dziś dwie oferty: amerykańska i europejska. Wiadomo też, że w przypadku broni rakietowej najnowszej generacji decyzje nie są proste, bo wkraczają w sferę polityki.
Polska armia chce kupić system przeciwlotniczy dalekiego zasięgu. Pojawia się jednak spór kto taki system może wykonać. Polskie firmy chciały by podjąć się częściowej produkcji sprzętu. Komentuje Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej"
Producenci broni przeciwlotniczej podczas tegorocznej kieleckiej wystawy brali na cel program budowy tarczy powietrznej krótkiego zasięgu.
Polska Grupa Zbrojeniowa bierze na celownik wart 11 mld zł przetarg na broń dla powietrznej tarczy „Narew".
Światowi producenci rakietowych systemów obrony przeciwlotniczej znowu biorą na cel Polskę. Wiedzą, że program budowy tarczy powietrznej krótkiego zasięgu „Narew” nie obejdzie się bez licencji na kierowane, precyzyjne pociski dla rodzimej zbrojeniówki.
Czy Komisja Europejska pójdzie w ślady Joe Bidena i w końcu celnie i mocno uderzy w interesy Kremla? To może się wydarzyć w ramach 16. pakietu antyrosyjskich sankcji. Na stole jest zakaz importu LNG i aluminium. Znacząco zasilają one wojnę Putina.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Chodzi o przeprowadzenie procesów politycznych przeciwko partii politycznej, która jest dzisiaj w opozycji - mówił w czasie konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Obowiązek wyjaśnienia wątpliwości dotyczących rozstrzygnięć władzy publicznej jest immanentną i oczywistą częścią naszego porządku prawnego oraz działań administracji publicznej, w tym PKW – uważa minister finansów, domagając się uzasadnienia wewnętrznie sprzecznej uchwały w sprawie sprawozdania finansowego PiS.
Czy Komisja Europejska pójdzie w ślady Joe Bidena i w końcu celnie i mocno uderzy w interesy Kremla? To może się wydarzyć w ramach 16. pakietu antyrosyjskich sankcji. Na stole jest zakaz importu LNG i aluminium. Znacząco zasilają one wojnę Putina.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas