Aktualizacja: 19.02.2019 15:30 Publikacja: 19.02.2019 11:34
Foto: 123RF
Rosyjska państwowa korporacja Roskosmos ma nową ofertę dla najbogatszych: lot w kosmos taką trasą, jaką w 1961 r. poleciał pierwszy człowiek Jurij Gagarin. Poinformował o tym na portalu społecznościowym nadzorujący branżę kosmiczną w Rosji wicepremier Dmitrij Rogozin. Najważniejszym argumentem przemawiającym za takim lotem dla kosmicznego turysty jest „skrócenie czasu przygotowania, do pobytu na orbicie”.
Wcześniej Roskosmos i amerykańska firma Space Adventures podpisały kontrakt na lot dwóch kosmicznych turystów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK). Wycieczka musi się odbyć do końca 2021 r.
W najbliższych latach planujemy zainwestować w rozwój około 120 mln zł. Przeznaczamy także setki tysięcy złotych na współpracę z lokalnymi społecznościami i działania edukacyjne. Jednak realizacja tych planów stoi pod znakiem zapytania w związku z brakiem ostatecznych decyzji KOWR dotyczących utworzenia Ośrodków Produkcji Rolniczej na części przejmowanych do Zasobu Skarbu Państwa ziem w wyniku zakończonych umów dzierżawy gruntów. – mówi Tomasz Zdziebkowski, Prezes Zarządu Top Farms.
UE zwiększa pomoc finansową dla Ukrainy, ale w zamian stawia warunki. Tymczasem chińskie auta szturmem zdobywają polski rynek, a USA nakładają sankcje na Iran. Jak te wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę?
Średni audytorzy badają już ponad połowę spółek giełdowych. Natomiast udział wielkiej czwórki systematycznie spada. To skutek zmian regulacyjnych oraz problemów firmy Deloitte po aferze GetBacku. Widać też wzrost cen za badania. Będą dalej rosły.
Pracujący przez aplikacje boją się, że nowe unijne regulacje sprawią, iż przyjmowanie zleceń przestanie się im opłacać. Ostrzegają nawet, że zrezygnują z takiej pracy. Z kolei firmy korzystające z ich usług wieszczą znaczący wzrost cen.
Jako jeden z liderów branży czujemy się zobowiązani do wyznaczania standardów i podejmowania ambitnych zobowiązań. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku – mówi Dagmara Piasecka-Ramos, prezes PepsiCo w Polsce.
Parada planet to zjawisko, które już 28 lutego obserwować będzie można na nocnym niebie. Aż siedem planet Układu Słonecznego widocznych będzie w tym samym czasie. Czy do obserwacji potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt?
Komisja Europejska pracuje nad wzmocnieniem ochrony pasażerów i zwiększeniem odporności branży na kryzysy. Jednak nowe przepisy nie powinny krępować nadmiernie biur podróży, bo tracą one płynność finansową i konkurencyjność – przestrzega ECTAA.
Władze Katalonii żądają, by platformy pośredniczące w wynajmowaniu turystom mieszkań i domów usunęły ze swoich zasobów ponad 3,3 tysiąca obiektów. Chodzi o te, które w zeszłym roku, ich zdaniem, działały nielegalnie.
Poszkodowany ma prawo do odszkodowania, jeśli spadająca rakieta uszkodzi jego mienie, jednak rolę negocjatora przyjmuje wówczas państwo. Do odpowiedzialności można pociągnąć również właściciela firmy, która wypuściła sprzęt - w przypadku rakiety Falcon 9 jest to Elon Musk.
Już wkrótce może pojawić się nowa odsłona bonu turystycznego. Tym razem w wersji lokalnej, obejmującej wybrane województwa. Zaawansowane prace nad wdrożeniem bonu prowadzi m.in. województwo podlaskie. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z bonu?
SpaceX wydał ważny komunikat w sprawie szczątków rakiety Falcon 9. "Nie próbuj ich bezpośrednio podnosić ani zbierać” - przestrzegła firma.
W poniedziałek w zabytkowym Pałacu Savarin w centrum Pragi zostanie otwarte nowe Muzeum Alfonsa Muchy. Ikony europejskiej secesji.
W zabytkowym budynku dawnego banku w Krakowie powstanie luksusowy hotel. Do Polski wkracza kolejna luksusowa marka hotelowa o dobrze znanej w naszym kraju nazwie – to JW Marriott.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas