Aktualizacja: 03.12.2024 18:24 Publikacja: 25.11.2022 14:10
Foto: PAP/EPA
Dwie ofiary Jeffreya Epsteina, finansisty znanego szerzej z afery handlu ludźmi i rzekomego kręgu pedofilskiego złożyły pozwy w sądzie w Nowy Jorku jako powództwo zbiorowe przeciwko bankom, które prowadziły konta zmarłego finansisty. Oskarżają one banki o ignorowanie „czerwonych flag” dotyczących ich klienta i czerpanie korzyści z jego nielegalnych interesów. Ofiary Epsteina domagają się od banków, w tym JP Morgan Chase i Deutsche Bank odszkodowań.
Sektor usług finansowych wyraźnie wyprzedza inne branże we wdrażaniu sztucznej inteligencji – wynika z najnowszego badania firmy SAS. Wśród największych wyzwań wskazywane są obszary dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych.
Odkupienie akcji Alior Banku przez Pekao od grupy PZU to tylko pierwszy krok. Co dalej? Zdaniem analityków całkiem prawdopodobne byłoby połączenie dwóch banków.
Prezydent-elekt Donald Trump wykorzystuje Jamie Dimona, prezesa banku JPMorgan Chase, jako nieformalnego doradcę.
Zaostrza się walka banków o klientów… biznesowych. Konsumenci wciąż są oczywiście niezwykle ważni, ale zarobek na firmach wydaje się obecnie pewniejszy. A do tego oczekiwany zielony boom inwestycyjny daje kredytodawcom większą przestrzeń do rozwoju.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Zastrzeżenie numeru PESEL powoduje ograniczenia w dostępie do niektórych usług bankowych – przypomina bank PKO BP. Bank odpowiada klientom na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości. Jest ich całkiem sporo.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Mija rok, od kiedy po raz pierwszy w historii laureatami prestiżowej Nagrody Nansena zostali Polacy – Lena i Władysław Grochowscy. To okazja, aby przypomnieć zasady, jakimi kierują się w swojej działalności.
Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Rynek opon, co oczywiste, podąża za trendami w sprzedaży nowych samochodów. Obecnie niemal co czwarte auto wyjeżdżające z polskiego salonu należy do segmentu premium, a w ostatnim roku rynek aut luksusowych wzrósł o ponad 20 proc. Polscy klienci szukają prestiżowych produktów prezentujących najnowsze technologie i ta zmiana widoczna jest również na rynku ogumienia. To właśnie dlatego czołowi producenci opon - jak Goodyear, obecny na rynku od 126 lat - inwestują ogromne środki w badania i rozwój technologii, czerpiąc wiedzę także z regularnych testów na torach wyścigowych, które pozwalają rozwijać technologie dla opon drogowych.
18 listopada 2024 r. podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Warszawie, uhonorowano laureatów tegorocznej edycji programu „Razem dla planety”.
Koncern Cargill zapowiedział potężne zwolnienia w związku ze spadkiem cen produktów rolnych. Amerykański gigant zatrudnia też w Polsce.
Wiceminister infrastruktury Maciej Lasek przyznał we wtorek w Sejmie, że rząd popełnił błąd w sprawie ostatnich rewolucji w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Obiecał jednocześnie, że „problemy są za nami”.
Kreml zgodził się na sprzedaż krajowej spółce rosyjskich aktywów duńskiego koncernu piwowarskiego Carlsberg, które zawłaszczył w lipcu. Cena transakcji jest dużo niższa od rzeczywistej wartości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas