Reklama
Rozwiń

Wiktor Ferfecki

Wiktor Ferfecki

Dziennikarz, dział krajowy

Absolwent stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, związany z mediami od 2005 roku. Pracował kolejno w „Życiu Warszawy” (2005-2006), we „Wprost” (2007-2008) i w portalu tvp.info (2008-2013). Od 2013 roku dziennikarz „Rzeczpospolitej”, z którą współpracował od 2009 roku. W przeszłości stażysta działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej i członek redakcji „Stosunków Międzynarodowych”. Od początku swojej pracy w mediach relacjonuje prace parlamentu, interesuje się polityczną kuchnią, a zwłaszcza przepisami, regulującymi funkcjonowanie polityki i polityków. Laureat Nagrody Aureliusza przyznawanej osobom, które przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając ich stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu. Nominowany do nagrody Dobrego Dziennikarza, jedynej w Polsce obywatelskiej nagrody dziennikarskiej.

Niewłaściwa szachownica? Specjaliści wytykają błąd w oznakowaniu polskich myśliwców

Rząd skierował do Sejmu projekt, umożliwiający stosowanie na samolotach F-35 szachownicy lotniczej „niskiej widzialności”, czyli w odcieniach szarości. Zignorował głosy heraldyków, że będzie ona malowana prawidłowo tylko na połowie samolotu – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Śledztwo w sprawie gróźb wobec minister Katarzyny Kotuli

Prokuratura bada, czy wypowiedź znanego patostreamera pod adresem minister ds. równości wypełnia znamiona czynu zabronionego. Polityczka mówi „Rzeczpospolitej”, że w jej efekcie otrzymywała pogróżki.

Kontrowersje wokół wagarów Kaczyńskiego. „Lekceważenie obowiązków posła”

Polityk KO żąda, by Komisja ds. Petycji oficjalnie pochyliła się nad problemem chronicznej nieobecności swojego członka Jarosława Kaczyńskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Przez wagary prezesa oraz innego posła PiS Łukasza Mejzy pozostali członkowie komisji mają mieć więcej pracy.

Posłowie zajmą się zakazem spowiedzi nieletnich. Petycja już w Sejmie

Głośny pomysł, by sakrament pokuty i pojednania był dostępny tylko dla osób pełnoletnich, w końcu trafił do parlamentu – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Popierają go pojedynczy posłowie KO.

Ile osób LGBT+ jest w Polsce? Dane mogą zaskoczyć

W Polsce mieszka niemal 4 mln osób deklarujących się jako członkowie mniejszości seksualnych, a ich liczba rośnie – wynika z międzynarodowego sondażu. To dużo większy odsetek niż w dotychczasowych badaniach, w których społeczność LGBT+ szacowano na połowę mniejszą.

Kłopoty muzeum radnego PiS. W tle miliony od byłego premiera

Tysiąc odwiedzających zamiast deklarowanych 100 tys. i brak niektórych eksponatów – to tylko część zastrzeżeń KPRM wobec muzeum, na które były premier Mateusz Morawiecki przeznaczył 4,5 mln zł. Dyrektorem placówki jest radny Prawa i Sprawiedliwości.

Sejmowa partia zmieniła nazwę. „Czas na powrót do korzeni”

Partia Razem, która od 2019 roku posługiwała się nazwą Lewica Razem, zdecydowała o powrocie do starej nazwy. Jej zdaniem zmiana jest „raczej techniczna niż faktyczna”, jednak podjęta w symbolicznym momencie.

Pablo Morales nie zaszkodził PO. PKW nie zakwestionowała wydatków na rzecz internauty

Państwowa Komisja Wyborcza przyjrzała się sprawie słynnego konta w serwisie X, promującego Platformę Obywatelską. Nie stwierdziła nieprawidłowości, choć kontrowersje może budzić sposób, w jaki doszła do takich wniosków.

Lewica wystawi trzech kandydatów na prezydenta? „Przedkładają interesy partyjne”

Jeśli partia Razem wystawi swojego Adriana Zandberga, wystartuje też senator Waldemar Witkowski z Unii Pracy – wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”. Oznaczałoby to rozdrobnienie lewicy w wyborach prezydenckich w niespotykanej dotąd skali.

Życzliwość polskich służb dla Walusia. Prezenty świąteczne i kiełbasa przemycana za kraty

Morderca polityczny Janusz Waluś wrócił do Polski na koszt MSZ. Pomoc w zakupie biletu ma być zwrotna, jednak już wcześniej zaskakująco intensywnie opiekował się nim konsulat.