Wiktor Ferfecki

Wiktor Ferfecki

Dziennikarz, dział krajowy

Absolwent stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, związany z mediami od 2005 roku. Pracował kolejno w „Życiu Warszawy” (2005-2006), we „Wprost” (2007-2008) i w portalu tvp.info (2008-2013). Od 2013 roku dziennikarz „Rzeczpospolitej”, z którą współpracował od 2009 roku. W przeszłości stażysta działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej i członek redakcji „Stosunków Międzynarodowych”. Od początku swojej pracy w mediach relacjonuje prace parlamentu, interesuje się polityczną kuchnią, a zwłaszcza przepisami, regulującymi funkcjonowanie polityki i polityków. Laureat Nagrody Aureliusza przyznawanej osobom, które przyczyniły się do działań na rzecz osób chorych psychicznie, przeciwdziałając ich stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu. Nominowany do nagrody Dobrego Dziennikarza, jedynej w Polsce obywatelskiej nagrody dziennikarskiej.

Jest nowy kandydat na prezydenta. Komu może odebrać głosy w I turze?

Lider Ruchu Naprawy Polski wygrał prawybory środowisk pozaparlamentarnych i powalczy o prezydenturę. Niemal pewne jest zebranie przez niego 100 tys. podpisów koniecznych do startu.

Kolejne problemy z finansami Polski 2050 Szymona Hołowni

Państwowa Komisja Wyborcza po raz kolejny zgłosiła zastrzeżenia do sprawozdania partii związanej z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Formacji Hołowni jeszcze nigdy nie udało się złożyć dokumentów finansowych bez błędów.

Hołownia na bakier z „lex Hołownia". Szybkie procedury wciąż częste w Sejmie

Sejm przyjął zmianę w swoim regulaminie, by wyeliminować skracanie terminów prac nad projektami, co było plagą za rządów PiS. Od tamtego czasu sam zrobił już to niemal 30 razy – wynika z szacunków „Rzeczpospolitej”.

Gabinet polityczny Donalda Tuska po nowemu. Premierowi nie doradza już 23-latek

Franciszek Bielowicki, którego ojciec hojnie wspierał Platformę Obywatelską, równie niespodziewanie zaczął, jak i zakończył karierę na stanowisku doradcy premiera Donalda Tuska. „Umowa o pracę została rozwiązana z jego inicjatywy” – informuje CIR „Rzeczpospolitą”.

Sąd: Przeszukanie u Roberta Bąkiewicza było zasadne

Sąd nie uwzględnił zażaleń na postanowienie o przeszukaniach u organizatorów Marszów Niepodległości Roberta Bąkiewicza i Mateusza Marzocha – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Uznał, że przeszukania były konieczne i przeprowadzone w prawidłowy sposób.

Sejm wydrąży otwór na 260 metrów. Po co posłom studnia?

W przyszłym roku Kancelaria Sejmu ma wydać 200 tys. na przygotowanie się do odwiertu umożliwiającego korzystanie z podziemnych źródeł – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Czy ma to związek z wojną w Ukrainie?

W Polsce ubyło rasizmu i ksenofobii. Zaskakujący raport OBWE

Znacząco spadła w Polsce liczba przestępstw motywowanych nienawiścią – twierdzi Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W te dane powątpiewają polscy działacze antyrasistowscy.

Kosztowny instytut PSL. Na jego utrzymanie podatnik wyda miliony

Choć rząd kasuje instytuty powoływane za czasów PiS, ludowcy chcą stworzyć nową taką jednostkę ku czci Wincentego Witosa. – To hipokryzja – komentuje poseł PiS.

Czy w deklaracji Hołowni jest drugie dno? Tak sądzi część działaczy jego partii

Decyzja marszałka Sejmu, który ogłosił start w wyborach, nie zaskoczyła nikogo w Polsce 2050 i PSL. Nasi rozmówcy większą wagę przywiązują do słów o „niezależności”, pod którymi ma się kryć sekret politycznych planów Hołowni.

Konfederacja uratowała swoje władze. Nie będzie kuratora w partii

Sąd oddalił wniosek o przejęcie władzy w Konfederacji przez specjalnego funkcjonariusza – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Powodem jego złożenia było niezwołanie w terminie kongresu partii.