Marcin Piasecki

Marcin Piasecki

Redaktor zarządzający, „Rzeczpospolita”

Dziennikarz zajmujący się przede wszystkim ekonomią i biznesem, komentator polityki w licznych stacjach radiowych. Moderator debat, prowadzący wielu konferencji, gospodarz programów tv emitowanych w serwisie rp.pl. W przeszłości m.in. pierwszy redaktor naczelny polskiej edycji „Forbesa”, naczelny „The Wall Street Journal Polska”. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, miłośnik literatury oraz starych aut.

Obniżka stóp najwcześniej jesienią 2025

W przyszłym roku wzrost gospodarczy może dojść nawet do 4 proc.

Rok 2025 trudny, ale lepszy dla gospodarki

Nie mogliśmy narzekać na brak istotnych wydarzeń w polskiej i światowej gospodarce w 2024 roku.

Cement jedzie ze Wschodu, polscy producenci na zakręcie

Nasz rynek jest zalewany przez cement z Ukrainy. Branża twierdzi, że zagraża to funkcjonowaniu krajowych cementowni, a mechanizmy rozwiązania problemu mogą być nieskuteczne.

Perspektywy 2025: świat

Co przyniesie nowa kadencja Donalda Trumpa, czy istnieje szansa na zakończenie w przyszłym roku wojny w Ukrainie, czy grozi nam globalna wojna handlowa, co się będzie działo na Bliskim Wschodzie – mówi o tym Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu Świat „Rzeczpospolitej”. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu „Perspektywy 2025” w którym analizujemy najważniejsze wydarzenia i procesy, jakich doświadczymy w przyszłym roku.

Perspektywy 2025: zdrowie i edukacja

Jak się będzie zmieniała polska szkoła w 2025 roku, czy wystarczy nauczycieli, a w niektórych szkołach… uczniów? Jakie nowości dotyczące programów nauczania wejdą w życie w przyszłym roku? Co się zmieni w systemie ochrony zdrowia, jakie nowości w tym zakresie przyniesie polska prezydencja? O tym mówi Joanna Ćwiek-Świdecka, dziennikarka działu Kraj „Rzeczpospolitej”. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu „Perspektywy 2025” w którym analizujemy najważniejsze wydarzenia i procesy, jakich doświadczymy w przyszłym roku.

AI zaprzęgnięta do słuchania płuc

Chcemy, żeby nasze urządzenie znajdowało się w każdym domu, tak jak dzisiaj termometr – mówi Paweł Elbanowski, Chief Operation Officer&Co-Founder w StethoMe.

Wydrukujemy ludzką łąkotkę

Rozwijamy technologię biodruku 3D, opracowaliśmy własne rozwiązania, własne maszyny. Uczelnie na świecie będą potrzebowały olbrzymiej ilości takich urządzeń – mówią Maciej Tabiszewski, prezes BioCloner Health oraz Maciej Gołaszewski, członek zarządu tej firmy.

Co po elektrykach i koniakach

Padły pierwsze salwy w wojnie handlowej między Unią Europejską i Chinami. Pekin odpowiedział kaucjami na alkohol na nałożone przez Brukselę cła na samochody elektryczne. Czy kolejnym celem będą produkty mleczarskie?

Czy niemiecka gospodarka wyjdzie na prostą

Ostatnio to Polska zaczęła uczyć Niemcy gospodarczej nowoczesności

Polska firma współtworzy cyfrowego bliźniaka Ziemi

Gromadzenie i przechowywania olbrzymiej ilości danych – to specjalizacja naszych firm w ramach programów kosmicznych