Adam Roguski: Weekend zdalny trwa dłużej

Rynek biurowy opiera się na wieloletnich umowach, których nie można ot tak zerwać, ale następstwa pandemii dotrą i tu, choć z opóźnieniem. Polska jednak może wówczas skorzystać.

Publikacja: 20.09.2020 21:00

Adam Roguski: Weekend zdalny trwa dłużej

Foto: Adobe Stock

Wiosną budynki opustoszały z powodu lockdownu i do dziś wiele firm utrzymuje pracę zdalną na dużą skalę. Atmosfera tymczasowości się przedłuża, wszyscy czekają na to, czy jesienią wirus znowu uderzy. I na to, co będzie z gospodarką, kiedy już skończy się wsparcie dla przedsiębiorców z publicznej kiesy.

Jak dotąd nic spektakularnego się nie wydarzyło. Budowy biurowców są kontynuowane, a negocjowane przed pandemią transakcje najmu czy kupna-sprzedaży zamykane – w tym te naprawdę spektakularne. Trudno się dziwić, skoro rynek biurowy opiera się na wieloletnich umowach, których nie można ot tak zerwać. Następstwa pandemii dotrą tu z opóźnieniem.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację