Aktualizacja: 27.07.2020 09:29 Publikacja: 26.07.2020 18:23
Foto: Jerzy Haszczyński
Słowenia jest zadowolona z rezultatów zakończonego tydzień temu szczytu UE? Dostanie 10,5 mld euro, a nie licząc kredytów 6,6 mld euro, na niewiele więcej niż dwa miliony mieszkańców.
ANŽE LOGAR: Pieniędzy oczywiście nigdy dosyć. Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni, na obu poziomach. Na strategiczno-politycznym, bo zostało osiągnięte porozumienie. Szczyt trwał aż pięć dni, ale z dobrym skutkiem dla wszystkich państw członkowskich. Na naszym, słoweńskim – dlatego, że nasz premier Janez Janša przywiózł do kraju więcej, niż wynikało z pierwszych zapowiedzi.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja wypuściła z kolonii karnej Marka Vogela, pracownika ambasady USA, skazanego na 14 lat więzienia za przemyt narkotyków.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump przekonuje, że zarówno Rosja, jak i Ukraina, chcą zawrzeć porozumienie kończące wojnę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiedział, że „we właściwym czasie” spotka się z Władimirem Putinem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik Kremla poinformował, że USA i Rosja nie rozpoczęły jeszcze rozmów na temat spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.
Możemy zmienić sposoby osiągania celów środowiskowych. Dać więcej czasu, uprościć sprawozdawczość, przyspieszyć procedury – mówi „Rzeczpospolitej” Stéphane Séjourné, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. dobrobytu i strategii przemysłowej.
Orędownicy przywracania praworządności bez oglądania się na praworządność rozumianą inaczej, nie ustają w wyścigu o to, kto zaproponuje radykalniejsze rozwiązanie „problemu”.
W najbliższych tygodniach Komisja Europejska przedstawi pierwsze z długiej serii propozycji dotyczących uproszczenia regulacji – zapowiada komisarz Unii Europejskiej.
Czy Europejczykom się to podoba, czy nie, Donald Trump już teraz wpływa na politykę Unii Europejskiej – pisze Paweł Zerka, analityk ECFR, omawiając najświeższe badania tego think tanku.
Przyjęte rozwiązania obejmują m.in. zniesienie obowiązku „jedności klas” w zgłoszeniach zbiorowych, zmiany w zakresie definicji oraz opłat.
Komisja Europejska chce przyjść z pomocą zmagającemu się z problemami przemysłowi motoryzacyjnemu w Europie i poluzować stery. Trwają dyskusje na temat zawieszenia ewentualnych grzywien lub złagodzenia zakazu stosowania silników spalinowych. W ciągu najbliższych kilku tygodni ten temat ma być omawiany w Brukseli.
Imigracja, ekologia, relacje z Niemcami: premier prezentuje coraz bardziej podobne idee do tych, które za rządów PiS tak oburzały Brukselę. Ale Ursula von der Leyen jest słaba i może tylko temu przyklasnąć.
Systemy elektroenergetyczne Estonii, Litwy i Łotwy pomyślnie zsynchronizowane z systemem Europy kontynentalnej. Kończy to symbolicznie zależność tych krajów od systemów energetycznych Rosji i Białorusi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas