RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 11.10.2019 12:56 Publikacja: 10.10.2019 19:44
Ponad połowa respondentów zadeklarowała, że weźmie udział w wyborach 13 października
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Zgodnie z ostatnim przedwyborczym sondażem zrealizowanym przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" w Sejmie znalazłyby się cztery partie: PiS – 41,7 proc, KO – 22 proc, Lewica – 13,4, oraz Koalicja Polska (PSL i Kukiz) – 6 proc. Pod progiem znalazła się Konfederacja – z 4,3 proc. poparcia.
Uwagę zwraca wysoka deklarowana frekwencja wyborcza. Wśród badanych 50,9 proc. „zdecydowanie" zamierza wziąć udział w wyborach, a 7,1 proc. „raczej", co razem stanowi 58 proc. respondentów. – Im bliżej wyborów, tym szybciej rośnie odsetek osób, które deklarują, że chcą głosować – mówi Marcin Duma, szef IBRiS. – Prawdopodobnie oznacza to, że będziemy mieć rekord frekwencyjny. Nie wiadomo jednak, jaki będzie rozmiar tego rekordu – czy 53, czy 57 proc.
Prokuratura bada, czy wypowiedź znanego patostreamera pod adresem minister ds. równości wypełnia znamiona czynu zabronionego. Polityczka mówi „Rzeczpospolitej”, że w jej efekcie otrzymywała pogróżki.
Już od 2025 r. największe polskie przedsiębiorstwa będą zobligowane do publikowania raportów zrównoważonego rozwoju, w tym liczenia śladu węglowego. Docelowo obowiązek ten obejmie ok. 3,5 tys. firm. Bank Pekao S.A. przygotował rozwiązanie, które może pomóc w jego wypełnieniu, m.in. w obliczeniu emisji w zakresie 3.
Rafał Trzaskowski w czasie konferencji prasowej odniósł się do zdjęcia, które opublikował w serwisie X 25 grudnia. Chodzi o zdjęcie, na którym prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta robi pompki na śniegu.
- Prokuratorzy przestrzegają przepisów i nie zrobili tego na złość nikomu - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak, komentując przeszukanie klasztoru w Lublinie w związku ze sprawą Marcina Romanowskiego. - Ja będę zawsze bronił policjantów - robią swoje, działają według swojej wiedzy - dodał.
Polskie MSZ kupiło gmach wydziału nauk politycznych Johns Hopkins University przy Massachusetts Ave. To kilkukondygnacyjny budynek w prestiżowej części Waszyngtonu, blisko stacji metra, w pobliżu innych ambasad czy think tanku Carnegie Endowment for International Peace.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
„Proszę powiedzieć, na ile się Pan / Pani zgadza z poniższym twierdzeniem: Władze Węgier słusznie udzieliły ochrony ściganemu za udział w grupie przestępczej Marcinowi Romanowskiemu, byłemu wiceministrowi rządu PiS” - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu IBRiS dla Radia Zet.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Większość mieszkańców ma pozytywne doświadczenia w załatwieniu spraw urzędowych. Gdyby coś mogli zmienić, to godziny ich urzędowania.
Czego życzyć poróżnionemu społeczeństwu? Raczej nie jedności poglądów.
Platformy społecznościowe, czyli jak zostać uznanym jednocześnie za lewaka, prawicowca i symetrystę.
Róbmy wszystko, by nadchodzący rok nas od wojny wyzwolił. Wiem, co odpowiecie: to nie w naszej mocy. Nieprawda, w naszej.
W piątek resort obrony podpisał umowę z PGZ na budowę okrętu w programie Ratownik. Zapłaci za niego 1,3 mld złotych.
W życie weszły przepisy, które co do zasady mają poprawić opłacalność domowej fotowoltaiki dla blisko pół miliona gospodarstw domowych. Tempo przyrostu nowych instalacji spadło od 2022 r., kiedy weszły w życie nowe, mniej korzystniejsze warunki rozliczania się prosumentów.
Rafał Trzaskowski w czasie konferencji prasowej odniósł się do zdjęcia, które opublikował w serwisie X 25 grudnia. Chodzi o zdjęcie, na którym prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta robi pompki na śniegu.
Coraz głośniej mówi się o konieczności odbudowania zdolności produkcyjnych przez europejski przemysł farmaceutyczny. Nic dziwnego: odsetek substancji czynnych i leków pochodzących z Azji jest niepokojąco wysoki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas