Reuters w swojej depeszy podkreśla, że Andrzej Duda był pierwszym zagranicznym przywódcą, który odwiedził Donalda Trumpa w Białym Domu od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Choć agencja zaznacza, że obaj prezydenci wyrazili nadzieję na rozwijanie współpracy w zakresie bezpieczeństwa, to zauważa, że „wizyta Dudy miała na celu przyspieszenie kampanii przed wyborami, które w Polsce odbywają się w najbliższą niedzielę”. Reuters, nazywający Dudę „nacjonalistycznym polskim przywódcą”, zwraca uwagę, że polski prezydent jest jednym z ulubionych partnerów na arenie międzynarodowej, ponieważ rozmawiali w cztery oczy „co najmniej pięć razy”.
Agencja koncentruje się na kwestii bezpieczeństwa, podkreślając deklarację Trumpa o możliwej relokacji amerykańskich wojsk z Niemiec do Polski. Porozumienie zwiększające liczbę żołnierzy USA nad Wisłą „wzmacniałoby współpracę obronną między dwoma sojusznikami NATO i byłoby kolejną przeciwwagą dla rosyjskiej agresji”. - Myślę, że jest to mocna wiadomość dla Rosji - cytuje Trump Reuters, zwracając uwagę na krytykę prezydenta Stanów Zjednoczonych wobec „innych krajów europejskich za zakup rosyjskiej energii”.
Reuters podkreśla też znaczenie terminu wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, zestawiając to z „malejącą przewagą w ostatnich sondażach” nad rywalami i przywołując dwa elementy kampanii kandydata PiS - uwagi dotyczące LGBT i zapowiedź ochrony programów socjalnych. W swojej depeszy agencja poświęca tylko jedno zdanie kwestii możliwego wsparcia Amerykanów przy budowie elektrowni atomowej w Polsce.
Niemiecka agencja DPA również podkreśla słowa Trumpa o przeniesieniu części amerykańskich żołnierzy do Polski, zwracając uwagę na krytykę Berlina za „nieosiągnięcie celu NATO w zakresie wydatków na obronę i zakup energii z Rosji”.
- (Polska) będzie płacić za wysłanie dodatkowych żołnierzy, a my prawdopodobnie będziemy przenosić ich z Niemiec - cytuje Trumpa agencja, dodając, że Andrzej Duda poprosił prezydenta USA, by nie wycofywał całkowicie armii z Europy, ponieważ „amerykańska obecność wojskowa gwarantuje bezpieczeństwo europejskie od końca II wojny światowej”. W swojej depeszy agencja w zasadzie nie porusza innych tematów ze spotkania, nie wspomina też o kampanii prezydenckiej w Polsce. Zamiast tego zauważa, że to Trump może w listopadzie przegrać wybory.