Aktualizacja: 31.12.2020 06:29 Publikacja: 30.12.2020 18:34
Kancelaria tajna znajduje się na tyłach gmachu Najwyższej Izby Kontroli
Foto: Marta Bogacz
W gmachu Najwyższej Izby Kontroli przy ul. Filtrowej kancelaria tajna mieści się na trzecim piętrze budynku A. Zajmuje pięć pokoi i salę konferencyjną. To, jak ona wygląda, może sprawdzić każdy. To efekt przetargu przeprowadzonego przez NIK.
Pod koniec lipca izba ogłosiła zamówienie zatytułowane „Rozbudowa systemu klimatyzacji w strefie ochronnej II w budynku centrali NIK". Z ustaleń „Rzeczpospolitej" wynika, że „strefa ochronna II" to właśnie kancelaria tajna. Szukając wykonawcy, urzędnicy wrzucili do internetu pełną dokumentację, m.in. rzut pomieszczeń „strefy ochronnej II". Zamieszczono też rzuty innych pięter, dachu, a nawet rysunek z lokalizacją „strefy ochronnej" na planie budynku, z którego można się dowiedzieć, że mieści się ona na rogach ulic Ładysława z Gielniowa i Solariego. Przy okazji NIK pokazało plany serwerowni, w której też chciało wyremontować klimatyzację.
Nie będę mówił źle o Konfederacji, bo upatruję szansy we współpracy z tą partią - powiedział w RMF FM Jacek Sasi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
– Gdyby wyjąć anegdoty o złocie i konkursach, to tym razem wystąpienie prezesa NBP Adama Glapińskiego momentami...
Nie jestem przekonany, czy temat ceł będzie dla kandydatów atrakcyjny, bo w zasadzie żaden z kandydatów, ani Raf...
- Domagam się od prezydium Sejmu, aby te konsekwencje wyciągnąć zgodnie z regulaminem Sejmu. Wszystkie te osoby...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
- Nie jestem rzecznikiem prezydenta Donalda Trumpa i moja perspektywa jest polska - to, co stało się wczoraj nie...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas