Aktualizacja: 08.03.2019 18:08 Publikacja: 07.03.2019 18:32
Prezes Jacek Kurski z żoną Joanną Klimek podczas konferencji „Sylwester marzeń z Dwójką”, grudzień 2018 roku
Foto: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS
Umowę między TVP a gminą Zakopane na zorganizowanie sylwestra ze strony telewizji podpisał tylko prezes stacji Jacek Kurski. Problem w tym, że jak ustaliła „Rzeczpospolita", umowy publicznej spółki muszą być parafowane przez dwóch członków zarządu lub prezesa i prokurenta – taki sposób reprezentowania spółki jest zapisany w KRS.
Sieć obywatelska Watchdog Polska uzyskała scan umowy na organizację sylwestra 2018 na Krupówkach od Urzędu Gminy Zakopane. W większości jej treść jest „zaczerniona". Szymon Osowski, prawnik Watchdog Polska, podejrzewa, że tajemnicą objęto m.in. gaże artystów i kary umowne. Jawne są nazwiska osób, które parafowały umowę z 16 listopada 2018 r. Ze strony gminy Zakopane (dołożyła do imprezy 1,1 mln zł) podpisała ją wiceburmistrz i skarbniczka, radca prawny oraz szefowa Zakopiańskiego Centrum Kultury. Ze strony telewizji jest podpis tylko prezesa Jacka Kurskiego. Brakuje podpisu Macieja Staneckiego, członka zarządu. „Do składania oświadczeń w imieniu spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem" – czytamy w statucie spółki.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji, zarządzanie kryzysowe w miastach oraz inspirujące kampanie z całego świata będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local-SoMe’24.
Już 13 listopada br. w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie odbędzie się szósta edycja konferencji Kod Innowacji, organizowana przez GS1 Polska. Tegoroczne wydarzenie realizowane będzie pod hasłem: „Technologia na czele zmian: Jak innowacje kształtują biznes i konsumenckie postawy”. Kod Innowacji to nie tylko spotkanie ekspertów, ale również konkurs, w którym aż 15 firm rywalizuje o prestiżową statuetkę Lidera Innowacji. Dodatkowo, trwa głosowanie internautów na Nagrodę Publiczności, w którym każdy może wesprzeć preferowany projekt.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński przekazał, że wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Strajkujący pracownicy techniczni dziennika „New York Times” liczyli na większą skuteczność akcji rozpoczętej tuż przed wyborami w USA. Mogą się jednak przeliczyć, bo pojawiła się oferta zastąpienia ich sztuczną inteligencją.
Minął rok od wyborów. Zjednoczona Prawica straciła władzę, a wraz z nią wpływ na TVP. Związany z nowym zespołem „Wiadomości” Marek Czyż zapowiadał „czystą wodę”. Jest błotnista kałuża. Niestety nowa ekipa zdecydowała, że Telewizja Publiczna pozostanie na wojnie domowej.
Doktryna nuklearna Iranu może się zmienić, jeśli naród stanie w obliczu egzystencjalnego zagrożenia – powiedział Kamal Charrazi, doradca najwyższego duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia.
W ten czas zaduszny, czas płomyków na grobach ludzi wierzących i niewierzących w pozagrobowe życie, myślę o Wisławie Szymborskiej.
Bez wsparcia mediów przyszłe wybory będą moderowane przez algorytmy mediów społecznościowych – alarmują szefowie polskich redakcji.
Off Radio Kraków kończy eksperyment, w ramach którego audycje na antenie tego radia prowadzili „dziennikarze” wygenerowani przez sztuczną inteligencję - poinformował Marcin Pulit, likwidator w Radiu Kraków.
Prawda jest taka, że środki abonamentowe są obecnie przekazywane, a Radio Kraków Off posiada dwa źródła finansowania: przychody z opłat abonamentowych (mniej niż połowa kosztów) oraz przychody własne spółki (z obrotu prawami do audycji; z przekazów handlowych oraz z innych źródeł) – pisze KRRiT, odnosząc się do kontrowersyjnej sprawy prezenterów AI w rozgłośni OFF Radio Kraków.
Informacje o OFF Radiu Kraków, które rozwiązało umowy ze współpracownikami i postawiło na awatary AI, rozeszła się już po świecie. Międzynarodowe serwisy piszą o wyemitowanym na antenie fikcyjnym wywiadzie z Wisławą Szymborską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas