„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 05.04.2021 09:54 Publikacja: 05.04.2021 09:36
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Pierwsze zakażenie koronawirusem w Polsce wykryto 4 marca 2020 roku. Od tego czasu w Polsce potwierdzono wynikami testów 2 438 542 zakażenia. Zmarło 54 941 zakażonych koronawirusem.
Pod względem liczby wykrytych zakażeń Polska zajmuje 12. miejsce na świecie - zakażenia wykryte w Polsce stanowią 1,86 proc. wszystkich wykrytych na świecie zakażeń.
Już od ponad tysiąca dnia Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W okupowanych częściach Ukrainy rośnie liczba osób zatrzymywanych za aktywność w mediach społecznościowych - podaje strona ukraińska.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 18 na 19 grudnia doszło do zmasowanego ataku powietrznego Ukrainy na obwód rostowski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Pentagon zapewnia, że USA nie były poinformowane z wyprzedzeniem o ukraińskim planie zamachu na gen. Igora Kiriłłowa.
Przemysł to ponad 20 proc. unijnej gospodarki, około 35 mln miejsc pracy i 80 proc. towarów eksportowych. Wyprowadzenie firm przemysłowych poza UE budzi więc uzasadnione obawy.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Jednym z priorytetów działań polskiego rządu podczas prezydencji w UE będzie zabieganie o złagodzenie unijnej dyrektywy ETS, wprowadzającej za trzy lata tzw. podatek od ogrzewania. Polska buduje koalicje, ale prace musi zainicjować najpierw Komisja Europejska.
„Czy kontrowersje dotyczące ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka Pani/Pana zdaniem pogorszą notowania rządu Donalda Tuska?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Azyl przyznany przez prorosyjski rząd Viktora Orbána Marcinowi Romanowskiemu wprowadza aferę Funduszu Sprawiedliwości na arenę międzynarodową, stając się narzędziem osłabiania Unii Europejskiej.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałyby je z identycznym wynikiem Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość – wynika z badania pracowni IPSOS dla TVP Info i 19:30.
Centralna Informacja Emerytalna (CIE), czyli jeden ze sztandarowych pomysłów rządu Prawa i Sprawiedliwości na pewno nie powstanie. Przynajmniej w najbliższym czasie.
Samorządy chcą ograniczyć ruch samochodowy w centrach średnich i małych miast, ale robią to chaotycznie. Pomimo ich działań liczba samochodów rośnie.
Jakie konsekwencje może mieć sprawa posła Romanowskiego dla kampanii prezydenckiej w Polsce? Co dalej z Lewicą po dymisji Wieczorka? Czy kryzys w sprawie PKW i NS wysadzi wybory w Polsce? To tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas