RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 24.02.2020 17:12 Publikacja: 24.02.2020 17:10
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Początek nowego tygodnia wypadł fatalnie dla posiadaczy akcji. Przez giełdy przetoczyła się kolejna fala wyprzedaży. WIG20 niemal przez całą poniedziałkową sesję szukał dna, które znalazł dopiero 4,2 proc. pod kreską w okolicach poziomu 2000 pkt. Tak nisko nie był notowany od ponad trzech lat. Krajowe indeksy podążyły śladem mocno spadających zagranicznych rynków akcji na których zdecydowanie więcej mieli do powiedzenia sprzedający. Fala wyprzedaży objęła azjatyckie i europejskie parkiety, by na koniec zawitać za ocean. W przypadku giełd w Atenach i Mediolanie, które zaliczyły największe tąpnięcie, można nawet mówić o początkach paniki. Głównym powodem pogorszenia nastrojów były rosnące obawy inwestorów związane ze skutkami globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Alarm z powodu epidemii ogłosiły kolejne kraje m. in. Korea Południowa i Włochy. Biorąc pod uwagę skalę problemu nie brakuje opinii wskazujących, że mamy już początek pandemii. Dla inwestorów kluczowe znaczenie mają jej finansowe skutki.
W Etiopii, po pół wieku przerwy, znów zacznie działać giełda papierów wartościowych. Jest to element rządowego planu mającego na celu liberalizację gospodarki.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Choć hossa na GPW w drugiej połowie roku wyraźnie spuściła z tonu, nie brakuje posiadaczy akcji, którzy mogą się cieszyć nawet trzycyfrowymi zyskami.
Amerykańska giełda zostanie zamknięta 9 stycznia, aby uczcić pamięć Jimmy'ego Cartera, poinformowały NYSE i Nasdaq. Pogrzeb byłego prezydenta USA odbędzie się właśnie 9 stycznia 2025 roku w Waszyngtonie.
Biura maklerskie patrzą na nadchodzący rok z ostrożnym optymizmem. Mają nadzieję, że polski rynek pierwotny wreszcie podąży za Zachodem, gdzie ożywienie nabrało tempa.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Rekordowe dywidendy, zaskakujące transfery, niespełnione oczekiwania – tak minął 2024 r. w sektorze finansowym. Przyszły zapowiada się równie ciekawie.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Choć hossa na GPW w drugiej połowie roku wyraźnie spuściła z tonu, nie brakuje posiadaczy akcji, którzy mogą się cieszyć nawet trzycyfrowymi zyskami.
Biura maklerskie patrzą na nadchodzący rok z ostrożnym optymizmem. Mają nadzieję, że polski rynek pierwotny wreszcie podąży za Zachodem, gdzie ożywienie nabrało tempa.
Niemal o miliard, do 2,6 mld zł, zwiększyła się w ciągu ostatniego roku wartość prezesa Santander Bank Polska, który ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najwyżej wycenianych top menedżerów na GPW.
CVC wprowadziło na giełdę Żabkę, a wycofuje grupę Comarch. Z kolei Penta zapowiedziała ogłoszenie wezwania na akcje EMC. Rok 2025 będzie ciekawy.
Średni wiek osób, które na koniec zeszłego roku zasiadały we władzach największych spółek, wzrósł w ostatnich latach z 50 do 52 lat. Starzenie się władz dużych firm to globalny trend.
Orlen, AmRest, Novita, Sopharma, Text czy Delko – te spółki warto mieć teraz na uwadze.
Dla sporej grupy spółek ostatni kwartał to sezonowo najważniejszy okres roku pod względem wyników.
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas