Aktualizacja: 17.02.2020 09:53 Publikacja: 17.02.2020 09:49
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Początek poniedziałkowego handlu na warszawskim parkiecie przebiegał pod znakiem odrabiania strat po piątkowej przecenie. Kwadrans po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ponad 0,6 proc. na plusie. Krajowe wskaźniki poruszały się zgodnie z trendem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli kupujący. Kolor zielony był obecny zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który może rozstrzygnąć o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych rynkach akcji. Trzeba jednak brać pod uwagę, że z uwagi na dzień wolny od pracy amerykańskich inwestorów, może pojawić się problem z aktywnością na krajowym rynku akcji.
Jednym z fundamentów GPW znów mają być inwestorzy – tak w skrócie można opisać strategiczne kierunki rozwoju operatora rynku na lata 2025–2027.
Wśród dużych spółek na pierwszy plan znów wysuwają się banki, choć na razie możemy tylko mówić o próbach przełamania średnioterminowej słabości tej grupy spółek.
Nie będzie debiutu największej chorwackiej sieci sklepów Studenac na warszawskiej giełdzie.
Przeciętna polska spółka rodzinna na GPW ma ponad 100 milionów złotych wyniku EBITDA, a jej wartość rynkowa przekroczyła miliard złotych w 2023 r.
Kolor czerwony przeważał na początku środowej sesji. Czy WIG20 będzie w stanie wrócić powyżej 2200 pkt?
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
PSD3, czyli Payment Services Directive 3 to jedna z najbardziej znaczących zmian, które będą miały wpływ zarówno na instytucje finansowe, jak i konsumentów. Umożliwi dokonanie kolejnej transformacji w obszarze płatności i funkcjonowaniu instytucji finansowych.
Coraz więcej instytucji finansowych deklaruje osiągnięcie neutralności klimatycznej w ciągu najbliższych dwóch dekad.
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by jeden z największych banków w Korei, należący do rządu, utworzył w Polsce bank pod nazwą IBK BP SA.
Większość czynności można przeprowadzić przy użyciu elektronicznego dokumentu tożsamości, ale niektóre banki żądają plastikowego odpowiednika.
Potentat branży finansowej Klarna otwiera w Warszawie europejskie centrum innowacji. Założona przez Sebastiana Siemiątkowskiego firma jest jedną z wielu, które chcą inwestować w Polsce w nowe technologie.
Na razie krajowe banki kupują polski dług na potęgę. Czy pojawi się jakiś sufit w finansowaniu rekordowo dużych potrzeb Skarbu Państwa?
Może nie warto stawiać na mnożące się kolejne regulacje i dotacje, jeśli naprawdę chcemy, by Unia Europejska odzyskała konkurencyjność? Bo na razie to utraciliśmy instynkt łowcy i świat nam ucieka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas