Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 10.10.2019 18:20 Publikacja: 10.10.2019 18:11
Dym nad Ras al-Ajn w Syrii po bombardowaniu przeprowadzonym przez siły tureckie w ramach operacji "Źródło pokoju"
Foto: AFP
"Polska jest zaniepokojona rozpoczęciem operacji tureckich sił zbrojnych w północno-wschodniej Syrii. Obawiamy się, że może ona wpłynąć negatywnie na stabilność regionu, próby wypracowania rozwiązania pokojowego prowadzone pod egidą ONZ, jak również przyczynić się do dalszego pogorszenia sytuacji humanitarnej" - czytamy w stanowisku polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Ze świadomością "uzasadnionych interesów Turcji w sferze bezpieczeństwa" polski MSZ wyraził nadzieję, że turecka operacja "zakończy się jak najszybciej", a działania będą prowadzone "przy poszanowaniu międzynarodowego prawa humanitarnego". "Liczymy, że nie zagrożą one również postępowi osiągniętemu przez Globalną Koalicję do Walki z DAESH" - brzmi oświadczenie.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Sekretarz generalny sojuszu Mark Rutte zwołał w środę w Brukseli miniszczyt przywódców krajów, które, jak mówi, „poważnie podchodzą” do wojny w Ukrainie.
Po tym jak premier Beniamin Netanjahu pojawił się we wtorek na terytorium Syrii, w stworzonej na pograniczu przez izraelską armię „strefie buforowej” i stwierdził, że izraelska armia może pozostać na tym terenie bezterminowo, AP spekuluje, że Tel Awiw może wykorzystać upadek reżimu Baszara Asada do zmiany swoich granic.
Dowody zebrane z miejsc masowych grobów w Syrii świadczą o funkcjonowaniu „machiny śmierci” pod rządami Baszara Asada. Zdaniem międzynarodowych śledczych od 2013 roku w kraju torturowano, a następnie zamordowano ponad 100 tysięcy osób.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Anasem Adim, syryjskim przedsiębiorcą i wieloletnim mieszkańcem Polski. Historia Syrii, brutalność rządów Asada oraz marzenia o wolności i demokracji – to główne tematy tej rozmowy. Jak wygląda życie Syryjczyków po dekadach wojny domowej? Czy Syria ma szansę na pokojową i demokratyczną przyszłość?
Media ukraińskie opisały patologie w jednej z jednostek. Służący tam żołnierze byli bici i poniżani. Budowali też dom dowódcy. Władze w Kijowie reagują, dowódca usłyszał zarzuty.
- Służby szukają wszędzie, gdzie można się spodziewać osoby, która się ukrywa przed polskim wymiarem sprawiedliwości - mówił szef MSWiA Tomasz Siemoniak o poszukiwaniach ściganego listem gończym posła PiS, byłego wiceministra sprawiedliwości, Marcina Romanowskiego.
W wyniku eksplozji bomby ukrytej w hulajnodze w Moskwie zginął dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej generał Igor Kiriłłow. Wszczęto dochodzenie. Według informacji agencji Reutera, do zamachu przyznali się Ukraińcy.
Nowy sondaż Instytutu Gallupa wskazuje, że zaufanie do sądów spadło w Stanach Zjednoczonych do rekordowo niskiego poziomu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas