Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 04.06.2021 06:10 Publikacja: 03.06.2021 21:41
Raman Pratasiewicz w Mińsku, fotografia z marca 2017 r.
Foto: PAP/EPA/STRINGER
23 maja opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz został zatrzymany na lotnisku w Mińsku po tym, jak samolot linii Ryanair, którym podróżował z Aten do Wilna, został zmuszony do lądowania w stolicy Białorusi. Oficjalnym powodem zmiany kursu maszyny były doniesienia o ładunku wybuchowym na pokładzie, które nie zostały potwierdzone.
Białoruskie władze zarzucają Pratasiewiczowi organizowanie zamieszek i podżeganie do nienawiści wobec urzędników państwowych i funkcjonariuszy milicji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Francuskie media informują o dezercjach Ukraińców szkolonych we Francji na potrzeby brygady im. Anny Kijowskiej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 2 na 3 stycznia w Kijowie rozległy się eksplozje - miasto było celem ataku dronów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Mer Kijowa Witalij Kliczko odwiedził żołnierzy na froncie - w obwodzie charkowskim i w Donbasie.
Już o godzinie 11 czasu polskiego rok 2025 rozpoczął się na Kiribati - to pierwsze miejsce na Ziemi, które weszło w Nowy Rok.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 30 na 31 grudnia doszło do ataku ukraińskich dronów na skład paliw w obwodzie smoleńskim.
Eksperci różnią się w ocenie, czy państwo, którego przedstawiciel mógł dopuścić się zdrady dyplomatycznej, straci w oczach zagranicznych partnerów. Może ono pokazać, że dokonuje samorozliczeń, ale też zostać odsunięte od zakulisowych negocjacji.
Jaką nowoczesną inicjatywę programową w obszarze kultury zaproponuje Marcin Wolski, nowy członek sztabu Karola Nawrockiego? Jedno jest pewne: to niezła szopka noworoczna.
Prace nad zaostrzeniem przepisów i poprawieniem bezpieczeństwa na polskich drogach weszły na kolejny etap. Projekt zakładający przestępstwo tzw. zabójstwa drogowego komentują minister Adam Bodnar i wiceminister Arkadiusz Myrcha.
- Sprawa z panem posłem (Marcinem) Romanowskim jest jasna: pan poseł (…) uciekł z kraju, ale pozostaje posłem, nikt ani nie pozbawił go mandatu, ani on sam się go nie zrzekł. Zdecydował, i obwieścił to publicznie, że nie będzie wykonywał mandatu posła na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w żaden sposób. W związku z powyższym musimy wyciągnąć konsekwencje z decyzji, którą pan poseł podjął - mówił po posiedzeniu Prezydium Sejmu marszałek Szymon Hołownia.
Jeśli rząd Donalda Tuska chce skutecznie walczyć z wpływami Rosji i Białorusi na bezpieczeństwo Polski, powinien nadać najwyższy priorytet śledztwu w sprawie ataku na prof. Jana Malickiego. Chyląc czoła przed odwagą dyrektora Studium Europy Wschodniej UW, apeluję do rządzących o wyjaśnienie tej sprawy.
Justin Trudeau, symbol liberalizmu ostatniej dekady, rezygnuje z funkcji premiera Kanady. To koniec pewnej ery, a może nawet upadek szerszej wizji liberalnego świata. Michał Płociński wraz z Jędrzejem Bieleckim analizują przyczyny tej rezygnacji, jej symboliczne znaczenie oraz przyszłość Kanady na tle zmian w globalnej polityce.
Po tragedii samolotu azerbejdżańskich linii lotniczych pojawiło się hasło „Putinie, przeproś!”. W Azerbejdżanie już nikt nie pisze o katastrofie, lecz o przestępstwie - mówi w podcaście „Globalny Chrząszcz” dr Shahla Kazimova, szefowa Centrum Studiów Azerbejdżańskich na UW.
Wiem, że w tej sprawie zdania są podzielone. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że do wypłaty dojść nie powinno. Obowiązuje uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z sierpnia 2024 r., w której Komisja odrzuciła sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego PiS - mówi prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas