Aktualizacja: 10.01.2020 11:01 Publikacja: 10.01.2020 11:01
Foto: Fotorzepa/ Marta Bogacz
Aleo zaczął udostępniać szerszy zakres danych finansowych polskich spółek, dostępnych od ręki, bez opłat za pomocą wyszukiwarki. Informacje dostępne ze sprawozdań finansowych to między innymi przychody ze sprzedaży, zysk brutto czy suma aktywów. Zdaniem ING Banku Śląskiego, który jest właścicielem platformy, to kolejne rozwiązanie, które ułatwia weryfikację partnerów biznesowych i prowadzenie biznesu.
Dokumenty finansowe firm zarejestrowanych w KRS są dostępne na platformie od 2017 r. W 2019 r, jako pierwsza platforma na rynku, Aleo umożliwiło w łatwy sposób wyszukiwanie i pobieranie elektronicznych sprawozdań spółek – wpisując wyłącznie jej nazwę lub NIP – bez konieczności rejestracji na platformie i bez opłat.
Już 2 grudnia PZU ogłosi, co zrobi z dwoma bankami, które kontroluje: Pekao i Alior Bank. Najbardziej prawdopodobny scenariusz: ubezpieczyciel sprzeda akcje Alior Banku bankowi Pekao.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by jeden z największych banków w Korei, należący do rządu, utworzył w Polsce bank pod nazwą IBK BP SA.
Liu Liange, były prezes Bank of China, został skazany przez chiński sąd na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata. Oskarżony był o łapówkarstwo.
Czy zdarzyło Ci się odebrać SMS zachęcający do kliknięcia linka lub podania danych do logowania na konto bankowe? Każdego dnia są osoby, które otrzymują takie podejrzane wiadomości, podszywające się pod banki, kurierów czy platformy sprzedażowe. Wystarczy chwila nieuwagi, by oszuści zdobyli dostęp do Twoich danych i kont. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby skutecznie chronić się przed takimi wyłudzającymi SMS-ami i uniknąć pułapek zastawionych przez oszustów internetowych
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
PSD3, czyli Payment Services Directive 3 to jedna z najbardziej znaczących zmian, które będą miały wpływ zarówno na instytucje finansowe, jak i konsumentów. Umożliwi dokonanie kolejnej transformacji w obszarze płatności i funkcjonowaniu instytucji finansowych.
Coraz więcej instytucji finansowych deklaruje osiągnięcie neutralności klimatycznej w ciągu najbliższych dwóch dekad.
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by jeden z największych banków w Korei, należący do rządu, utworzył w Polsce bank pod nazwą IBK BP SA.
Większość czynności można przeprowadzić przy użyciu elektronicznego dokumentu tożsamości, ale niektóre banki żądają plastikowego odpowiednika.
Potentat branży finansowej Klarna otwiera w Warszawie europejskie centrum innowacji. Założona przez Sebastiana Siemiątkowskiego firma jest jedną z wielu, które chcą inwestować w Polsce w nowe technologie.
Na razie krajowe banki kupują polski dług na potęgę. Czy pojawi się jakiś sufit w finansowaniu rekordowo dużych potrzeb Skarbu Państwa?
Cybernetyczne ataki na banki skandynawskie dokonywane prawdopodobnie przez hakerów związanych z Rosją są największym zagrożeniem dla stabilizacji finansowej w regionie - stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga nowy wiceprezes banku centralnego Danii, Ulrik Nodgaard.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas