„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 29.11.2020 15:54 Publikacja: 29.11.2020 15:54
Foto: mat. prasowe
Projekt nowej siedziby Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego na Antarktydzie stworzyła pracownia Kuryłowicz & Associates przed kilku laty. Teraz rozpoczyna się etap realizacji. W końcu 2020 roku pierwsze elementy konstrukcyjne obiektu zostaną wysłane statkiem na Antarktydę. Za projekt wykonawczy odpowiada konsorcjum poznańskich firm DEMIURG i home OF houses.
Pracowania Kuryłowicz & Associates nadała w swej koncepcji głównemu budynkowi futurystyczny, aerodynamiczny kształt (nagroda w konkursie World Architecture News Awards 2019), kierując się analizą zachowania bryły pod wpływem wiatru, który na wyspie wieje z huraganową prędkością.
W duecie z krytykiem filmowym Marcinem Radomskim wybieramy najbardziej utalentowane młode gwiazdy Hollywood. Czy Timothée Chalamet, Zendaya, Paul Mescal, Anya Taylor-Joy lub Sydney Sweeney to przyszłość kina? Rozmawiamy o ich rolach, potencjale na celebrytów oraz oceniamy wybory zawodowe. Kto wygrywa w box office, a kto na festiwalach w Cannes i Wenecji?
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprasza na multimedialną wystawę Magdaleny Piekorz opisującą w technologii immersyjnej historię pałacu i jego ewolucję na przestrzeni wieków. Narracja: Krzysztof Wakuliński. Otwarcie 21 grudnia.
Mamy wspaniałe eksponaty z historii techniki, często unikatowe. Ale organizujemy także warsztaty edukacyjne dla rodzin, wydarzenia we wnętrzach i w plenerze, pokazy filmowe i różne spotkania – mówią Paweł Bąk, dyrektor Muzeum Gazowni Warszawskiej (MGW), i Paweł Grzech, przewodnik z MGW.
W piątek, 29 listopada 2024 roku, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz w przedstawicielami partnerów Programu spotkała się ze stypendystami i stypendystkami pomostowymi, by uroczyście złożyć na ich ręce certyfikaty otrzymania stypendium. Spotkanie prowadziła Joanna Jonczyk.
Biblioteka Narodowa wykupiła depozyt przekazany jej przez ostatniego ordynata Zamoyskiego. Stała się właścicielem bezcennego zbioru dzieł polskiego piśmiennictwa.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Autorzy rewitalizacji wnętrz Pałacu Jabłonowskich w Warszawie mogą mówić o wielkim sukcesie – w tym roku otrzymali wiele międzynarodowych nagród za projekt wnętrz budynku, który mieści siedzibę banku Citi Handlowy. Jedną z nich jest wyróżnienie na World Architecture Festival w kategorii przestrzeni biurowych.
Fundacja Rodziny Staraków ogłosiła plany budowy muzeum pod Warszawą. Autorem projektu będzie światowej sławy architekt, Renzo Piano, twórca między innymi paryskiego Centre Georges Pompidou, londyńskiego wieżowca The Shard czy placu Poczdamskiego w Berlinie.
Na warszawskim Powiślu, w pobliżu Zamku Królewskiego, ruszyła budowa nowego gmachu Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie innowacyjny – w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie można całkowicie zmienić jego funkcję.
Dwie nowe inwestycje powstają w unikatowej części śródmieścia Gdańska, w miejscu z ogromnym potencjałem. Obie realizuje firma Euro Styl należąca do Grupy Dom Development.
Laureaci uhonorowani zostali najważniejszą polską nagrodą architektoniczną za całokształt twórczości. Od blisko 30 lat prowadzą Medusa Group, jedną z najbardziej znanych śląskich pracowni.
W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy na świecie stadion wykonany w technologii drewnianej. Za projekt obiektu odpowiada słynna brytyjska pracownia Zaha Hadid Architects.
Nad Bałtykiem powstaje willa projektu biura Reform Architekt. Lokalizacja jest unikatowa – obiekt stanie tuż nad brzegiem morza na polskim wybrzeżu.
Odbudowa paryskiej katedry Notre trwała ponad 5 lat. Po drodze nie obyło się bez konfliktów i kontrowersji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas