Aktualizacja: 26.02.2021 13:52 Publikacja: 27.02.2021 07:00
Foto: Adobe Stock
W swych badaniach prof. Paczkowska-Łagowska koncentrowała się na antropologii filozoficznej i filozofii nauk humanistycznych. Jej autorskie podejście do problemów z obszaru filozofia życia, egzystencjalizmu, hermeneutyki i neokantyzmu miało przełomowe znaczenie dla recepcji tych kierunków filozoficznych w Polsce.
W latach 1965-1970 studiowała filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, słuchając wykładów Bronisława Baczki, Leszka Kołakowskiego, Jana Legowicza, Mariana Przełęckiego i Romana Suszki. W r. 1975 doktoryzowała się pod kierunkiem Michała Hempolińskiego na podstawie rozprawy poświęconej epistemologii Kazimierza Twardowskiego, przywracając pamięć o twórcy szkoły lwowsko-warszawskiej i jego dziele. W 1982 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Od 1970 r. przez 50 lat pracowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, przechodząc przez kolejne progi kariery zawodowej, od asystenta-stażysty po profesora tytularnego. Odbyła staże naukowe na uniwersytetach niemieckich, w Heildelbergu i Bochum, oraz na amerykańskim Brown University w Providence.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas