Aktualizacja: 10.08.2017 11:22 Publikacja: 10.08.2017 11:22
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
Cztery statuetki, w tym dla najlepszego filmu dla „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego, siedem - dla „25 lat niewinności. Sprawy Tomka Komendy” Jana Holoubka z kreacją Agaty Kuleszy.
„Magnezja” to rzadka dla polskich twórców szalona zabawa w kino.
Francuska reżyserka Anne Fontaine o swoim ostatnim filmie „Nocny konwój", w którym polityka łączy się z moralnością.
Paweł Pawlikowski zrobił dobry film o polskich sprawach. I nadal atakuje władze, nie zawsze sprawiedliwie. Prawicy radziłbym jednak złagodzenie tonu, kiedy mówi o artystach i ich dziełach. Nie wszystko, z czym się nie zgadzamy, jest od razu „antypolskie".
Wielki sukces Pawła Pawlikowskiego i polskiego kina. „Zimna wojna” - zrealizowana przez twórcę „Idy” będzie w tym roku walczyła o Złotą Palmę canneńską. To pierwszy od 37 lat – od czasu „Człowieka z żelaza” – wyłącznie polski film, który dostał się do konkursu głównego tego prestiżowego festiwalu. W 1994 roku o Palmę walczył „Czerwony” Krzysztofa Kieślowskiego. W 2002 roku Złotą Palmę dostał polsko-francuski „Pianista” Romana Polańskiego.
My, aktorzy, gramy to, co jest napisane w scenariuszu. Ale postacie wypełniamy sobą, własnymi gestami, pomysłami. I czasem ponosi nas fantazja, a dobry reżyser wie, kiedy ją przykrócić, a kiedy dać jej galopować. I jeszcze ją rozbuchać - mówi w rozmowie z Barbarą Hollender aktor Marcin Dorociński.
Historyczna chwila dla Polaków. "Ida" Pawła Pawlikowskiego z Oscarem za najlepszy nieanglojęzyczny film roku. Obraz przegrał jednak w walce o statuetkę za zdjęcia. Nagrodę zgarnął "Birdman", który zwyciężył również jako film roku
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas