Przekonujemy się do nowych technologii

Ponad 90 proc. Polaków pozytywnie ocenia nowe technologie w medycynie. Trwająca pandemia uświadomiła nam, że od cyfryzacji nie ma odwrotu.

Publikacja: 18.05.2020 10:00

Przekonujemy się do nowych technologii

Foto: Shutterstock

Niemal wszyscy Polacy uznają, że medycyna jest obszarem, w którym powinno się korzystać z nowych technologii. Im mniej inwazyjne one są, tym większa skłonność do korzystania z nich – takie wnioski płyną z raportu Fundacji Digital Poland, PwC i IQS. Ponad 70 proc. ankietowanych bez problemu udostępniłoby swoje dane, żeby pomóc w opracowaniu nowych leków czy w celu korzystania z opasek monitorujących stan zdrowia. A opcję konsultacji wideo z lekarzem ocenia pozytywnie ponad połowa Polaków. Co istotne, są to dane sprzed wybuchu pandemii. Popularność telekonsultacji i teleopieki w ostatnich tygodniach znacząco wzrosła i można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że zwolenników telemedycyny jest już znacznie więcej niż jeszcze kilka czy kilkanaście miesięcy temu.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Wydarzenia Gospodarcze
X Europejski Kongres Samorządów już za miesiąc
Wydarzenia Gospodarcze
Zarządzanie różnorodnością – DEI jako wyzwanie i klucz do sukcesu nowoczesnych organizacji
Wydarzenia Gospodarcze
Czy polska prezydencja w Unii Europejskiej to czas na rozpoczęcie debaty o kosztach zrównoważonej transformacji? Dyskusja w świetle raportu Mario Draghi’ego.
Wydarzenia Gospodarcze
Bezpieczeństwo lekowe - filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki
Wydarzenia Gospodarcze
CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?