- W tym roku, który postawił przed nami nowe, nieznane dotąd wyzwania związane z pandemią dostrzegliśmy i doceniliśmy atuty prawników, którzy wyjątkowo skutecznie wspierali klientów kancelarii w tym pełnym wyzwań roku, łącząc wysoki poziom sektorowej wiedzy eksperckiej i sprawnym zarządzaniem i znajdowaniem nowatorskich rozwiązań. Awanse Macieja i Miłosza na stanowisko Partnerów Lokalnych oraz promocja Jana i Krzysztofa na stanowisko Counseli stanowią odzwierciedlenie zasad naszej kultury organizacyjnej promującej i doceniającej zaangażowanych i wyróżniających się prawników - powiedział Michał Pawłowski, Partner Zarządzający DWF Poland.
Maciej Antoniak jest adwokatem, członkiem Departamentu Sporów Sądowych i Arbitrażu w DWF Poland. Specjalizuje się w postępowaniach spornych przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi z zakresu prawa spółek, prawa umów handlowych, odpowiedzialności odszkodowawczej, prawa własności intelektualnej, prawa nieuczciwej konkurencji, jak też w postępowaniach zabezpieczających i egzekucyjnych. Doradza Klientom w negocjacjach ugodowych i przedprocesowych. Maciej doradza Klientom w projektach inwestycyjnych realizowanych zarówno w formule greenfield, jak i brownfield. Posiada rozległe doświadczenie w zakresie przygotowania i prowadzenia postępowań przetargowych, negocjacji umów, bieżącego doradztwa w toku wykonywania kontraktów oraz sporów powstałych na tle ich realizacji. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo na rzecz klientów z sektora energetycznego, petrochemicznego, utylizacji odpadów, drogowego, kolejowego, jak również operatorów sieci przesyłowych. Jego praktyka obejmuje również doradztwo na rzecz firm i organizacji w przygotowaniu regulaminów wewnętrznych, zasad postępowania i procedur zgodności (compliance). Maciej opracowuje strategie oraz wspiera Klientów w zarządzaniu przedsiębiorstwem w sytuacjach kryzysowych. Doradza przedsiębiorcom w postępowaniach dotyczących przestępczości gospodarczej. Reprezentuje zarówno spółki, jak i managerów na wszystkich etapach postępowań karnych, działając zarówno jako obrońca, jak również jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych i prywatnych. Maciej jest ekspertem rekomendowanym przez Chambers Europe oraz Legal500, prowadzi wykłady z zakresu prawa gospodarczego i compliance w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Miłosz Tomasik jest członkiem Departamentu Ochrony Środowiska i Projektów. Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, w tym w zagadnieniach dotyczących emisji przemysłowych, ochrony klimatu, oceny oddziaływania na środowisko, pozwoleń na korzystanie ze środowiska, zanieczyszczeń powierzchni ziemi, prawa wodnego oraz gospodarowania odpadami. Doradza również w kwestiach związanych z prawem budowlanym, zagospodarowaniem przestrzennym i gospodarowaniem nieruchomościami. Z powodzeniem wspiera klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, koncesji, pozwoleń zintegrowanych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz opłat za korzystanie ze środowiska. Bierze udział w rozwijaniu projektów w kluczowych gałęziach polskiej gospodarki, w tym największych przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetyki konwencjonalnej, poszukiwaniu i eksploatacji kopalin, projektów infrastrukturalnych, oraz zakładów produkcyjnych z różnych dziedzin przemysłu. Wspiera klientów przy wdrażaniu nowych regulacji z zakresu ochrony środowiska i doradza przy opracowywaniu strategii adaptacji do nadchodzących wyzwań związanych m.in. z polityką klimatyczną i Europejskim Zielonym Ładem. Miłosz Tomasik uczestniczy aktywnie w charakterze prelegenta w różnych wydarzeniach branżowych, szkoleniach i konferencjach gospodarczych. Od kilku lat jest wykładowcą studiów podyplomowych Prawa Ochrony Środowiska na Uczelni Łazarskiego. Miłosz jest ekspertem rekomendowanym przez Chambers Europe.
Krzysztof Kropidłowski jest adwokatem, członkiem Departamentu Rynków Kapitałowych w DWF Poland. W swojej praktyce koncentruje się na zagadnieniach związanych z prawem korporacyjnym, prawem papierów wartościowych oraz transakcjach fuzji i przejęć. Krzysztof posiada również doświadczenie w zakresie transakcji Venture Capital oraz obsłudze prawnej ofert publicznych na rynku regulowanym. Doradza klientom w sprawach związanych z wypełnianiem obowiązków informacyjnych przez spółki publiczne oraz w kwestiach bieżącej obsługi korporacyjnej. Krzysztof od wielu lat doradza również spółkom z sektora górnictwa węglowego, w tym doradza największym podmiotom z sektora w zakresie uzyskiwania uprawnień do eksploatacji złóż węgla.
Dr Jan Markiewicz jest członkiem Departamentu Sporów Sądowych i Arbitrażu w DWF Poland. Absolwent Uniwersytetu Cambridge w Wielkiej Brytanii (LL.M.). W swojej praktyce Jan specjalizuje się w reprezentowaniu przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i arbitrażowych w sprawach na gruncie umów handlowych i w sprawach budowlanych (w tym umów zawartych na podstawie wzorców FIDIC), jak również w postępowaniach egzekucyjnych i upadłościowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów dotyczących inwestycji infrastrukturalnych, w szczególności dróg, kolei i elektrociepłowni. Reprezentował największe działające w Polsce sieci handlowe przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi w wielu procesach z dostawcami na gruncie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.