Do Taylor Wessing dołączył nowy partner współzarządzający praktyką Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej

W ramach kontynuacji strategicznego rozwoju międzynarodowej kancelarii prawnej Taylor Wessing do zespołu Life Sciences dołączyła Barbora Dubanská, doświadczony ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego, antymonopolowego i wymogów regulacyjnych. Mecenas Dubanska będzie, obok partnera Dietera Natlacena, współzarządzała praktyką Life Science w Europie Środkowo-Wschodniej.

Publikacja: 05.11.2019 14:15

Barbora Dubanská

Barbora Dubanská

Foto: materiały prasowe

mat

Z uwagi na fakt, że wielu ważnych klientów z branży farmaceutycznej ma swoje regionalne biura w Austrii, nowa partner z Czech będzie rówlnolegle pracowała w biurach kancelarii w Wiedniu oraz w Pradze. Ponadto Barbora Dubanská będzie zaangażowana w pracę w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej wraz z lokalnymi zespołami Taylor Wessing.

Rozbudowa zespołu jest kolejnym krokiem w celu znacznego wzmocnienia praktyki w zakresie Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Zaledwie kilka miesięcy temu dr Agnieszka Sztoldman w Warszawie istotnie wzmocniła naszą lokalną praktykę. Teraz cieszymy się, że do zespołu w Pradze i Wiedniu dołączyła Barbora Dubanská - powiedział Raimund Cancola, partner zarządzający w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Pozyskanie cenionego specjalisty w obiecującej i dynamicznie rozwijającej się praktyce jest wyrazem kosenkwentnej realizacji obranego kierunku rozwoju kancelarii koncentrującej się na prawnej obsłudze branż innowacyjnych, opartych na nowych technologiach. Dopiero nabieramy rozpędu i zdecydowanie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym zakresie - mówi Przemysław Walasek, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

- Rozbudowa zespołu jest również częścią międzynarodowej strategii Taylor Wessing, mającej na celu znaczne rozszerzenie usług prawnych dla tej kluczowej branży - dodaje Cancola.

Wieloletnie doświadczenie Barbory Dubanskiej opiera się między innymi na jej działalności w jednej z najbardziej renomowanych i największych, międzynarodowych firm farmaceutycznych. Wcześniej doradzała głównie klientom niemieckojęzycznym z branży farmaceutycznej oraz FMCG, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych w międzynarodowych kancelariach prawnych w Pradze, Londynie oraz Monachium.

Studiowała prawo w kilku europejskich miastach oraz w Australii, uzyskała także tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Cambridge. Uczęszczała również do Judge Business School w Cambridge oraz uzyskała tytuł magistra w dziedzinie "Healthcare Administration" w Advance Institute w Pradze. Biegle posługuje się językiem czeskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim.

Sądy i trybunały
Czego brakuje w planie Adama Bodnara na neosędziów? Prawnicy oceniają reformę
Podatki
Pomysł z zespołu Brzoski: e-faktury mogłyby wyręczyć sądy w ściganiu dłużników
Matura i egzamin ósmoklasisty
Rozpoczęło się maturalne odliczanie. Absolwenci już otrzymali świadectwa
Sądy i trybunały
Piotr Schab: Nikt nie ma prawa łamać mojej kadencji
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Prawo drogowe
Za jazdę na takim „rowerze" można zapłacić mandat i stracić prawo jazdy