Nowe zamówienia na B737 MAX. Pomyślne rejsy American Airlines

Niskokosztowy irlandzki przewoźnik Ryanair znów zaskoczył rynek. Po tym, jak kilka dni temu zamówił 75 Boeingów B737 MAX, teraz zapowiada złożenie kolejnego zamówienie – na największą wersję tej maszyny – B737 MAX-10.

Publikacja: 06.12.2020 10:46

Nowe zamówienia na B737 MAX. Pomyślne rejsy American Airlines

Foto: AFP

MAX10 jest w stanie pomieścić o 16 proc. pasażerów więcej ( czyli 230 osób), niż dostępne już na rynku MAX200. Irlandczycy wyraźnie porozumieli się z Boeingiem w sprawie odszkodowań za uziemione i niedostarczone maszyny i zapewne, po złożeniu zamówienia, otrzymają nowe samoloty po wyjątkowo korzystnych cenach. Taka deklaracja ze strony bardzo liczącego się na rynku Ryanaira oznacza wotum zaufania, które Boeingowi bardzo jest w tej chwili potrzebne. Ryanair operuje w tej chwili jednym typem samolotu – B737-800. —Chcę złożyć kolejne duże zamówienie – mówił Reuterowi prezes Ryanaira, Michael O'Leary. — Planuję to zrobić w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. W ten sposób znajdziemy się na początku kolejki, kiedy Boeing już będzie w stanie podać ceny MAX10 i określi kalendarz dostaw – mówił. Ryanair oczekuje w tej chwili dostaw swoich pierwszych MAXów. Wcześniej jednak na latanie po Europie tych samolotów uziemionych na całym świecie 12 marca 2019 musi się zgodzić Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), która zapowiada,że stanie się to w połowie stycznia 2021.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Transport
Ponad 10 ton skonfiskowanego kimchi. Nietypowe kłopoty pasażerów na lotnisku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Transport
Właśnie ruszył nowy program dopłat do e-aut. Jak z niego skorzystać?
Transport
Branża transportowa w opałach. Niemcy wyhamowują polskie tiry. Co to oznacza?
Transport
Kreml zagrabia największe prywatne lotnisko Rosji
Transport
LOT żegna się z hubem w Budapeszcie. Samoloty są potrzebne gdzie indziej