Część MAX-ów przewidzianych dla Chin trafi do innych odbiorców

Boeing stracił cierpliwość. Nie będzie czekać bez końca na decyzję Pekinu o dopuszczeniu samolotów B737 MAX i zacznie wydawać je innym klientom — ogłosili szefowie koncernu.

Publikacja: 18.09.2022 19:26

Część MAX-ów przewidzianych dla Chin trafi do innych odbiorców

Foto: Bloomberg

Prezes David Calhoun omawiał kilka razy z wiceprezesem ds. finansowych Brianem Westem konieczność przekierowania gotowych samolotów do innych odbiorców. — Odraczaliśmy od wdana decyzje o tych samolotach. Nie możemy robić tego bez końca, wiec zaczniemy lokować je na innych rynkach — powiedział West na konferencji zorganizowanej przez bank Morgan Stanley.

Calhoun rozmawiając z dziennikarzami na marginesie innej imprezy w Waszyngtonie wypowiadał się pesymistycznie o wznowieniu dostaw w Chinach — pisze Reuter. — Robimy to bardzo wolno, bo chcę chronić naszych klientów w Chinach, ale nie można czekać bez końca. Trzeba, by ruszyli się, to wielki rynek — powiedział. Według Calhouna, wznowienie dostaw do Chin ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości koncernu, ale perspektywy ich sprzedaży Chinom w ciągu roku, dwóch lat są negatywne. — Sadzę jednak, że któregoś dnia tam wrócimy, ale nie będzie to wkrótce — powiedział. Generalnie nie dostrzega spadku popytu na samoloty. — Jest całkiem solidny — stwierdził.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Transport
Zdesperowani Rosjanie szukają samolotów. Proszą o pomoc Kuwejt i Katar
Transport
Będzie co przenosić do CPK. Rekordy na Lotnisku Chopina
Transport
Wielkie cięcia w Boeingu. Na początek do zwolnienia ci, którzy strajkowali
Transport
Są plany rozbudowy Lotniska Chopina, ale bez wielkiego rozmachu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Transport
Jedwabny Szlak w Ameryce Południowej. Chiński megaport w Peru