Aktualizacja: 07.02.2022 21:00 Publikacja: 07.02.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
Na tle Europy (170 przebadanych miast) Warszawa zajmuje czwarte miejsce pod względem największej liczby przejazdów z kierowcą (usługi przewozu osób), wyprzedzając Berlin, Madryt i Barcelonę. Z kolei Gdańsk znalazł się w grupie miast o największej liczbie współdzielonych przejazdów e-hulajnogami – wynika z najnowszego raportu Free Now.
Operator, który oferuje przez aplikację zarówno przejazd taksówką, jak i wypożyczenie e-hulajnóg na minuty, zdecydował się właśnie na budowę platformy multimobilności. To oznacza, że nie skupia się już wyłącznie na oferowaniu własnych usług przewozowych, ale również na umożliwianiu dostępu przez swoją apkę do flot innych operatorów. Badania pokazują, że 60 proc. Europejczyków woli korzystać z jednej aplikacji dającej dostęp do wielu opcji transportowych w mieście. Eksperci przewidują, że rynek multimobilności w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnie wartość niemal 12 mld euro. – Naszą operacyjną bazą pozostaje ride-hailing, czyli przejazdy z kierowcą. W 2022 r. ten trzon pozostanie na tyle silny, że dodatkowo będziemy rozwijać inne opcje transportowe. Rok rozpoczęliśmy krokami w tym kierunku, czyli integracją z Dott i kilkoma innymi lokalnymi partnerami – mówi Marc Berg, prezes Free Now. Przekonuje przy tym, że multimobilność wchodzi właśnie do mainstreamu i dotrze do większej liczby odbiorców. – Patrząc w przyszłość, wiemy, że nie ma w niej miejsca na prywatne auta – dodaje.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Boeing rozpoczął zapowiadane cięcia zatrudnienia od stanu Waszyngton, gdzie pod Seattle mieści się słynna fabryka koncernu. Wypowiedzenia dostało już 438 związkowców, którzy zorganizowali siedmiotygodniowy strajk.
W grudniu 2024 r. zostaną przedstawione szczegóły rozbudowy lotniska Chopina. - Wtedy poinformujemy o przyjętej koncepcji, harmonogramie i kosztach - powiedział PAP Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Uruchomiono gigantyczny port w Chancay w Peru, największy w Ameryce Płd., zbudowany przez Chiny, które masowo inwestują w Ameryce Łacińskiej. Prezydent Xi Jinping i prezydent Peru, Dina Beluarte uczestniczyli w uroczystej inauguracji olbrzymiego portu (nadal w budowie) przez chińskie firmy w Chancay w prowincji Huaral, 80 km na północ od stolicy kraju, Limy. Jest połączony tunelem z autostradą panamerykańską i ze stolicą kraju..
Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach to powszechny postulat kolejarzy i zmotoryzowanych. Ale jednym z największych wyzwań dla zarządcy kolejowej infrastruktury jest wdrożenie systemów sterowania ruchem kolejowym.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
W wyniku zderzenia dwóch towarowych pociągów w Kuźni Raciborskiej do szpitala trafił jeden z maszynistów. Drugiemu nic się nie stało. Jak podała śląska policja, do wypadku doszło ok. 1.30 w nocy.
Marną sytuację przewoźników drogowych potwierdzają statystyki sprzedaży opon, na które zapotrzebowanie cały czas maleje. Na szczęście spadki wyhamowują.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o uzyskaniu zezwolenia na budowę drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lubartowem a Lublinem. Pierwsze prace przewidziano już w grudniu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas