Aktualizacja: 25.11.2024 01:06 Publikacja: 11.12.2021 17:47
Foto: DHL Express
Wąskie gardła w transporcie i rosnące koszty pracy powodują, że Święty Mikołaj ma coraz większe problemy z doręczeniem prezentów na czas. To dlatego Mikołajowi muszą pomagać firmy kurierskie, z kolei tym firmom pomagają roboty. Jedna z największych na świecie, niemiecki DHL nie dałby sobie rady, gdyby w dużej mierze nie zautomatyzowała swoich operacji przed Bożym Narodzeniem.
DHL w Stanach Zjednoczonych podwoił w tym roku wykorzystanie robotów i tylko w tym kraju ma ich już ok. 1,5 tysiąca. — Dodatkowo jeszcze zatrudniliśmy 15 tysięcy pracowników sezonowych — mówi Oscar de Bok, który w DHL odpowiada za ciągłość dostaw.
Flota polskiego oddziału DHL Express została zasilona przez elektryczne VW Craftery. Jest to kolejny krok tej firmy kurierskiej do realizacji strategii „GoGreen”.
Chociaż firmy logistyczne i kurierskie szykują się na sezon rekordów i rekrutują tysiące dodatkowych pracowników, to dużo mniej ofert ma handel i gastronomia.
Narzucona przez Komisję Europejską polityka ograniczania emisji nie pozostawia branży kurierskiej wyboru – firmy kupują elektryczne furgony.
Maszyny do odbioru paczek wyrastają w miastach, a nawet wsiach, jak grzyby po deszczu. I choć konkurencja wśród operatorów takich urządzeń jest gigantyczna, to rynek wciąż ma wielki potencjał.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Akurat gdy ceny LNG biją rekordy, na to drogie paliwo decydują się firmy kurierskie.
DPD przekroczyła liczbę ponad 30 tysięcy punktów DPD Pickup, odpowiadając na dynamicznie rosnący popyt na wygodne i szybkie odbiory przesyłek poza adresem (OOH) w całym kraju. Dynamiczny rozwój usług OOH to bezpośrednia odpowiedź firmy na zmieniające się oczekiwania polskich konsumentów, którzy coraz częściej wybierają zakupy online i cenią sobie elastyczność oraz dostępność usług kurierskich.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Firmy, które myślą o zmniejszeniu kosztów działalności dzięki obniżeniu zużycia energii lub jej pozyskaniu z własnych źródeł odnawialnych, mogą sięgnąć po wsparcie tych inwestycji gwarancją Ekomax.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas