Aktualizacja: 22.11.2024 01:43 Publikacja: 14.02.2023 15:29
MiG-21 LanceR Sił Powietrznych Rumunii
Foto: EPA/MIRCEA ROSCA
O wykryciu podejrzanego obiektu rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało we wtorek w oświadczeniu. Według komunikatu balon został wykryty ok. godz. 12.30 czasu lokalnego.
„Rumuńskie władze zastosowały wszystkie standardowe procedury od momentu wykrycia obiektu, a dwa samoloty MiG-21 LanceR Sił Powietrznych Rumunii (...) wystartowały z 86. Bazy Lotniczej w Fetești” - przekazał resort.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 listopada rosyjska obrona przeciwlotnicza strącała drony lecące w stronę Moskwy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Eksport żywności, a szczególnie produktów świeżych uzależniony jest od logistyki. Firmy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby.
Znów tworzą się kolejki pociągów na polsko-ukraińskim przejściu kolejowym. Ukraińcy narzekają, że Polska blokuje ich rozwój gospodarczy.
Przez ok. trzy minuty w przestrzeni powietrznej należącej do NATO Rumunii mógł znajdować się rosyjski dron - informuje Ministerstwo Obrony Rumunii.
Czeska policja informuje o pierwszej ofierze śmiertelnej powodzi w tym kraju - to mężczyzna, który utonął w rzece Krasowka w kraju morawsko-śląskim. W tym samym rejonie Czech poszukiwanych jest jeszcze siedem osób.
Siedem osób zginęło w Czechach, Austrii i Rumunii w związku z uderzeniem niżu genueńskiego Boris w Europę środkowo-wschodnią - informuje Reuters.
Ze skutkami przejścia niżu genueńskiego Boris nad Europą boryka się nie tylko południowa Polska, ale też inne kraje naszego regionu - m.in. Czechy i Rumunia.
Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku objął nadzorem postępowanie dotyczące ostrzelania przez rumuńskich żołnierzy obiektów cywilnych w Bemowie Piskim. Śledczy wiedzą, jakiej użyto broni.
Kraje bałkańskie, a szczególnie Rumunia, są coraz bardziej atrakcyjne dla polskich przedsiębiorców. Za przemysłem rozwijają się także firmy logistyczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas