Aktualizacja: 25.11.2024 01:58 Publikacja: 09.01.2023 11:25
Daniel Bienias
Foto: materiały prasowe
Daniel Bienias, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce, został następcą Andreasa Riddera na stanowisku szefa doradczej firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej.
– Nasza działalność w regionie CEE kwitła pod kierownictwem Andreasa Riddera. Wraz ze zmianą dynamiki rynku nadszedł czas na restrukturyzację naszej organizacji w regionie. Jesteśmy głęboko przekonani, że Daniel, jako osoba osadzona w regionie, która dobrze go zna, pomoże nam osiągnąć najlepsze wyniki dla klientów. Oprócz nowych obowiązków Daniel będzie nadal pełnił swoją obecną funkcję dyrektora zarządzającego w Polsce – skomentował Marco Hekman, dyrektor zarządzający CBRE w Europie.
Minister rozwoju po weekendzie zaprezentuje na forum rządu zaktualizowany program mieszkaniowy. Wcześniej rozliczy wiceministra.
Mimo braku programu wsparcia zaciągane są pożyczki o wartości rzędu ponad 6 mld zł miesięcznie. Kredyty nie są jednak dostępne dla wszystkich.
Najnowsze dane GUS pokazują, że branża budownictwa mieszkaniowego może już niedługo znaleźć się w trudnej sytuacji. Choć uzyskano więcej pozwoleń na budowę niż w zeszłym roku, przekazano do użytku mniej mieszkań. Problem stanowi także mniejszy popyt.
Rynek prywatnych akademików w Polsce jest niewielki, zdominowany przez kilku dużych inwestorów. Systematycznie meldują się na nim jednak nowi gracze, ponieważ potrzeby są ogromne.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sierpień przyniósł bardzo solidne dane o rozpoczynanych inwestycjach i uzyskanych pozwoleniach.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
Firmy doradcze wskazują, że rośnie popyt na magazyny, maleje także tempo wzrostu liczby pustostanów.
Dynamika wzrostu będzie mniejsza niż w poprzednich latach, a popyt pojawi się ze strony firm, które przenoszą z Azji do Europy część produkcji.
Inwestorzy obserwują rynek, ale przy tych stopach i inflacji nie palą się do kupowania.
Parki handlowe zajmują niemal jedną piątą powierzchni zakupowej w Polsce. To trzykrotnie więcej niż w 2010 r. – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Firmy logistyczne inwestują w platformy do obsługi handlu internetowego i centra przeładunkowe.
CBRE: w ciągu dwóch dekad spadek liczby ludności i starzenie się społeczeństwa wywrą zmiany na rynek nieruchomości. Wpływ będzie zróżnicowany regionalnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas