Aktualizacja: 12.05.2019 22:00 Publikacja: 12.05.2019 19:30
Foto: Fotorzepa/ Łukasz Solski
To była jedna z najbardziej szokujących informacji ubiegłego tygodnia. W piątek w godzinach przedpołudniowych w jednej z warszawskich podstawówek uczeń ósmej klasy z zimną krwią zabił swojego kolegę z gimnazjum. Z doniesień medialnych wynika, że zadał mu sześć ciosów nożem na oczach uczniów. Mimo szybkiej interwencji nauczycieli i ratowników chłopiec zmarł.
– To jest tragedia, bo zginął młody człowiek. Okoliczności tej sprawy oraz wniesienia noża na teren szkoły są badane. Śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie – ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej. Niewykluczone, że nieletni nożownik sądzony będzie jak dorosły.
62-letni kierowca (policja podaje jego nazwisko - Fan) wjechał w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego) w dużą grupę ludzi, ćwiczących przed ośrodkiem sportowym w mieście Zhuhai w chińskiej prowincji Guangdong, zabijając 35 osób i poważnie raniąc 43 kolejne.
W Amsterdamie po meczu Ajaksu z Maccabi Tel Awiw doszło do zamieszek, które według władz miały antysemicki charakter. Izrael wysłał samoloty po swych obywateli. Premier Holandii i szefowa Komisji Europejskiej potępili zajścia.
Federalna Prokuratura Generalna Niemiec poinformowała o zatrzymaniu w Saksonii i w Polsce ośmiu osób, podejrzewanych o udział w skrajnie prawicowej organizacji terrorystycznej. Przywódcę grupy zatrzymano w Zgorzelcu w Polsce.
Więzienie o zaostrzonym rygorze, położone w pobliżu Leyland w hrabstwie Lancashire, zmieniło się w miejsce przypominające lotnisko – z powodu lotów licznych dronów przemycających narkotyki. Takie stwierdzenie znalazło się w raporcie inspektorów z HM Inspectorate of Prisons (HMIP), rządowej organizacji zajmującej się kontrolą warunków w brytyjskich więzieniach państwowych.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Tajwan apeluje o wsparcie jego udziału w dorocznym zgromadzeniu INTERPOLU w roli obserwatora. „Umożliwi to tajwańskim organom ścigania współpracę z organami państw członkowskich, uczestnictwo w sesjach szkoleniowych i dzielenie się wiedzą specjalistyczną” – podkreślono.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Blisko 570 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Wśród nich znajduje się prawie 400 osób, które dostały stypendia na I rok studiów. 29 listopada 2024 w Warszawie odbędzie się uroczysta Inauguracja 23. Edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
Arcybiskup Canterbury Justin Welby, przywódca anglikanów na całym świecie, złożył rezygnację. Decyzję spowodował niekorzystny dla duchownego raport, z którego wynika, że nie zapewnił należytego dochodzenia w sprawie najpoważniejszego skandalu pedofilskiego w Kościele Anglii.
Władze stołecznego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" odniosły się do hejtu wobec sędzi Anny Ptaszek, która nałożyła grzywnę na byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę za niestawiennictwo przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa.
Brak wsparcia instytucji państwa prowadzi do narastania kryzysu związanego z umiejętnościami czytania i pisania wśród najmłodszych Brytyjczyków. Takie niepokojące dane przekazano w raporcie przygotowanym na zlecenie KPMG UK przez Pro Bono Economics (PBE) we współpracy z National Literacy Trust (NLT).
62-letni kierowca (policja podaje jego nazwisko - Fan) wjechał w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego) w dużą grupę ludzi, ćwiczących przed ośrodkiem sportowym w mieście Zhuhai w chińskiej prowincji Guangdong, zabijając 35 osób i poważnie raniąc 43 kolejne.
W organizowanych przez Koalicję Obywatelską prawyborach prezydenckich opłacający składki członkowie KO być może będą wybierać kandydata partii na prezydenta za pośrednictwem SMS-ów - informuje RMF FM.
Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość nie wybrały jeszcze swoich kandydatów do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. W KO o nominację ubiegają się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef MSZ Radosław Sikorski. Wśród potencjalnych kandydatów PiS-u wymienia się posła Przemysława Czarnka i szefa IPN Karola Nawrockiego. W sondażu IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu zapytano Polaków, który z kandydatów miałby największe szanse na zwycięstwo w wyborach.
Bardzo dobrze, że prezydent Andrzej Duda ma dobre relacje z Donaldem Trumpem - mówił w rozmowie z RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas