Więcej na stronie: rp.pl/nieruchomosci/prostozmipimwcannes
Twitterze: twitter.com/rzeczpospolita
Facebooku: facebook.com/dziennikrzeczpospolita
Linkedin: linkedin.com/company/rzeczpospolita
Aktualizacja: 21.11.2024 11:59 Publikacja: 13.03.2024 16:00
Więcej na stronie: rp.pl/nieruchomosci/prostozmipimwcannes
Twitterze: twitter.com/rzeczpospolita
Facebooku: facebook.com/dziennikrzeczpospolita
Linkedin: linkedin.com/company/rzeczpospolita
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Więcej na stronie: rp.pl/nieruchomosci/prostozmipimwcannes
Twitterze: twitter.com/rzeczpospolita
Facebooku: facebook.com/dziennikrzeczpospolita
Linkedin: linkedin.com/company/rzeczpospolita
Tegoroczne targi w Cannes pokazały, w jaki sposób zmienia się branża nieruchomości. Liczy się już nie tylko stopa zwrotu z inwestycji. Kluczowe jest również spełnienie przez projekt parametrów zrównoważonego rozwoju, kwestie społeczne, wpływu na kształtowanie przestrzeni oraz podnoszenia jakości życia.
Otwieramy nową platformę z ofertą prywatnych akademików, gdyż mamy tutaj doświadczenie i kompetencje, a także jesteśmy przekonani o dobrych perspektywach rozwoju sektora. Inne nasze platformy działają bardzo skutecznie i aktywnie, nawet tam gdzie w tej chwili rozwój przebiega wolniej, na przykład w przypadku powierzchni biurowej – mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający Griffin Capital Partners.
Jednym z naczelnych tematów tegorocznego MIPIM było ESG i zrównoważony rozwój w branży nieruchomości. W wymiarze regionów, miast, ich dzielnic oraz konkretnych projektów deweloperskich i budynków. Kwestie zrównoważonego rozwoju są traktowane na tyle poważnie, że bez ich uwzględnienia żaden projekt nie ma szans na rynku.
Centra wielu metropolii opustoszały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W Cannes bardzo mocno dyskutowano: jak przywrócić tam życie i jak sprawić, żeby do centrów wrócili mieszkańcy?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sektor półprzewodników jest jedną z najważniejszych branż na świecie. W ramach zmiany funkcjonowania łańcuchów dostaw coraz większą uwagę kieruje na produkcję w Europie. Chcemy, aby Pomorze odegrało tutaj istotną rolę, pierwsze jaskółki już są - mówi Mikołaj Trunin, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Oferta katowickiego osiedla firmy Atal powiększyła się o 290 mieszkań. To kolejna odsłona inwestycji, która wystartowała dziesięć lat temu.
Budynek mieszkalny firmy Trust Investment w centrum Częstochowy ma już pozwolenie na użytkowanie. Firma rozpoczęła budowę kolejnego osiedla w tym mieście.
Podobnie jak w III kwartale deweloper nie widzi spadku popytu na swoje mieszkania. Rynek nie pozwolił na skokowy wzrost, ale na stabilny wynik.
Deweloper lubi kusić promocjami, ale zazwyczaj dotyczy to pewnej puli mieszkań. Teraz dużą obniżką objęta jest cała oferta.
Wierzytelność na kwotę 180 tys. zł ma być powodem do ogłoszenia upadłości Mennica Legacy Tower, rentownego wieżowca wartego miliony złotych. Jeśli tak się stanie, szanse na odzyskanie pieniędzy przez obligatariuszy będą praktycznie żadne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas