Aktualizacja: 26.02.2025 00:24 Publikacja: 11.12.2024 12:39
Foto: Adobe Stock
Zmiany w prawie zapowiedział wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, który był pytany w Polsat News o decyzję władz Australii o zakazie korzystania z mediów społecznościowych przez osoby w wieku poniżej 16 lat. - Jeszcze w tym tygodniu będziemy przedstawiali pierwsze akty legislacyjne pokazujące, jak chcemy ograniczyć dostęp do nielegalnych czy szkodliwych treści, do patostreamów - poinformował.
Wyjaśnił przy tym, że jego ministerstwo chce jasnego wskazania, kto powinien wziąć odpowiedzialność za treści szkodzące najmłodszym. Dodał, że w Polsce to m.in. "wielkie platformy". - Chodzi o możliwość weryfikacji, doprowadzenie do tego, żeby nie można było ich (szkodliwych treści – red.) wyświetlać, jeśli są nielegalne, ale też wziąć odpowiedzialność za ich zdejmowanie – mówił Gawkowski.
Wraz z nadchodzącą waloryzacją rent i emerytur w górę pójdą także dodatki do tych świadczeń – na przykład dodatek pielęgnacyjny, dodatek dla sieroty zupełnej czy ryczałt energetyczny. Oto, jakich kwot od 1 marca mogą spodziewać się osoby uprawnione.
Kupując nieruchomość musimy uwzględnić również koszt wynagrodzenia notariusza. Kwota, którą trzeba zapłacić notariuszowi za wykonanie konkretnych czynności, jest uregulowana prawnie. Te same maksymalne stawki obowiązują w całym kraju. Ile wynoszą aktualnie? Od czego zależy wysokość opłaty notarialnej?
Kierujący, zamierzający wykonać skręt w lewo, nie jest zobowiązany do upewnienia się, czy nie jest wyprzedzany - orzekł Sąd Najwyższy.
Do końca lutego ZUS i KRUS powinny przesłać emerytom roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o uzyskanych dochodach na formularzu PIT-11A. Na podstawie tych dokumentów część emerytów powinna złożyć zeznanie podatkowe. Kogo dotyczy ten obowiązek, a kto jest z niego zwolniony?
Po drogach jeżdżą kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W systemie jest luka - twierdzi serwis brd24.pl.
AI zyskała głos, a nawet więcej, bo ma już własny język. Dzięki temu urządzenia są w stanie „rozmawiać” ze sobą – podobnie jak ludzie. Nie jest do tego potrzebny internet.
Pojawienie się chińskiej AI spowodowało, że wiele firm rzuciło się na ten nowy model sztucznej inteligencji, co – ku zaskoczeniu ekspertów – doprowadziło do rekordowego wzrostu zapotrzebowania na chipy.
Projekt ustawy o ochronie przed szkodliwymi treściami w internecie zobowiąże dostawców usług świadczonych drogą elektroniczną do analizy, czy na ich stronach znajdują się takie materiały – a jeśli tak, wprowadzenia skutecznej weryfikacji wieku na stronach dla dorosłych.
Największy bank Singapuru, DBS, zapowiedział potężną redukcję stanowisk – w ciągu najbliższych trzech lat pracę ma stracić aż 4000 pracowników. Ich zadania przejmie sztuczna inteligencja.
Polsko-niemiecki start-up KYP.ai sięga po sztuczną inteligencję, by nakierowywać firmy na „trajektorię hiper wydajności”. Teraz do tego celu chce wykorzystać chiński model DeepSeek.
W UE powstały już firmy, które mają potencjał, by rzucić wyzwanie OpenAI czy Google Gemini. Dzieli je finansowa przepaść, ale mogą pójść ścieżką DeepSeeka.
Sztuczna inteligencja może wspierać poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego pracowników: weryfikować CV kandydatów, układać pytania ankietowe czy formułować atrakcyjne ogłoszenia w sprawie pracy.
Sztuczna inteligencja jest przez firmy wykorzystywana m.in. do wstępnej selekcji kandydatów do pracy, analizy CV, a niekiedy nawet do przeprowadzania pierwszych rozmów kwalifikacyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas