Aktualizacja: 13.04.2018 11:48 Publikacja: 13.04.2018 11:01
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wczoraj Sejm zajmował się wnioskami o uchylenie immunitetu dla polityków Nowoczesnej - Ryszarda Petru i Kamili Gasiuk-Pihowicz.
O zgodę na uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz wnioskował Dawid Jackiewicz, były minister skarbu. Zdaniem posłanki brał on udział "w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego człowieka roztrzaskała się o beton" - jak mówiła w lipcu ubiegłego roku w Sejmie. W grudniu 2007 roku prokuratura we Wrocławiu umorzyła postępowanie tej sprawie.
Jak powiedział premier Donald Tusk, "wojna na wschodzie wchodzi w decydującą fazę". Szef polskiego rządu zaznaczył także, że realnym scenariuszem jest "konflikt globalny".
W naszym regionie będzie przetasowanie architektury bezpieczeństwa. Nie można się uczyć na urzędzie – trzeba wejść w to z marszu. Na sprawach geopolityki, obronności i polityki bezpieczeństwa znam się obiektywnie lepiej niż Rafał Trzaskowski, bo dłużej w tym robię - powiedział w programie Jacka Nizinkiewicza szef MSZ Radosław Sikorski.
"Niezależnie od wyniku Koalicja będzie w tych wyborach jak jedna pięść" – zapewnił Donald Tusk, odnosząc się do piątkowych prawyborów prezydenckich w KO. Premier zaznaczył także, że "jest dumny" z Rafała Trzaskowskiego oraz Radosława Sikorskiego.
- Trzeba mieć świadomość tego, że ta wojna ma oddziaływanie o charakterze globalnym – oddziałuje i na gospodarki, i na poszczególne systemy polityczne - mówił w rozmowie z RMF FM senator, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, gen. Mirosław Różański.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W najnowszym sondażu prezydenckim United Surveys dla Wirtualnej Polski zbadano, jakim wynikiem zakończyłaby się I i II tura wyborów prezydenckich w zależności od tego, czy kandydatem KO byłby Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski.
Nie rozumiem w PSL potrzeby odróżniania się na siłę – mówi Monika Rosa, wiceszefowa klubu KO, posłanka Nowoczesnej ze Śląska.
Sprawa byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wzmacnia PiS i Koalicję Obywatelską. Mniejsze formacje próbują się odnaleźć w coraz większej polaryzacji. Bez sukcesu.
Posłanka Lewicy, należąca do partii Razem, tworzy nową inicjatywę polityczną z Marcinem Horałą z PiS. Polityków ponad podziałami łączy m.in. poparcie dla budowy CPK. Odpowiedź na pytanie, kto na zyska na politycznej inicjatywie, może być tylko jedna.
Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość uzyskałyby w wyborach do Sejmu niemal identyczny rezultat - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24. Tyle, że w porównaniu z kwietniem poparcie dla KO mocno spadło, a dla PiS - wzrosło.
Lider Polski 2050, mimo zapowiedzi przed lat, że będzie chciał kandydować w wyborach na prezydenta Polski, teraz waha się, a od jego decyzji zależy kształt sceny politycznej na wiele lat. Stawką jest przyszłość Trzeciej Drogi i zmiana premiera.
Przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka złożyła do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie naganą posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Miała ona naruszyć dobra osobiste członków Rady.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zebrałaby Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego badania CBOS.
Na przełomie stycznia i lutego największy wzrost poparcia zaliczyła Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego sondażu partyjnego United Surveys dla Wirtualnej Polski. Największy spadek zanotowała Trzecia Droga.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas