Na czwarte miejsce niespodziewanie awansował kandydat Konfederacji Korony Polskiej, były polityk Konfederacji, europoseł Grzegorz Braun. Braun może liczyć na 4,67 proc. głosów, o 2,5 punktu proc. więcej niż w poprzednim badaniu.
Szymon Hołownia, marszałek Sejmu i kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta w badaniu uzyskał 3,44 proc. wskazań i zajął piąte miejsce. Hołownia w stosunku do poprzedniego badania zyskał 0,1 punktu proc.
Kolejne miejsce zajmują kandydatka Lewicy, wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat (1,87 proc.), kandydat partii Razem Adrian Zandberg (1,77 proc.) oraz biznesmen i dziennikarz Krzysztof Stanowski (1,19 proc.).
Sondaż prezydencki: Liderzy tracą, bo liczba kandydatów na prezydenta rośnie?
Łukasz Pawłowski, prezes zarządu OGB zwraca uwagę, że liderzy sondażu tracą, ponieważ „rozciąga się stawka” w wyborach prezydenckich, w związku z rejestracją kolejnych kandydatów (PKW zarejestrowała 13 kandydatur). Przypomniał, że prawidłowość tę obserwowaliśmy w trakcie wyborów prezydenckich w 2015 i 2020 roku, gdy najwięcej, wraz z upływem czasu, tracili liderujący sondażom – Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, urzędujący prezydenci ubiegający się o reelekcję. Jednocześnie Pawłowski wskazuje na stabilizację w obrębie pierwszej trójki w sondażach OGB.
I tura wyborów prezydenckich odbędzie się w Polsce 18 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie w niej bezwzględnej większości głosów, II tura czeka nas 1 czerwca. W wyborach wystartują Artur Bartoszewicz (niezależny), Magdalena Biejat (kandydatka Lewicy), Grzegorz Braun (kandydat Konfederacji Korony Polskiej), Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050), Marek Jakubiak (kandydat koła Wolni Republikanie), Maciej Maciak (niezależny), Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji), Karol Nawrocki (kandydat popierany przez PiS), Joanna Senyszyn (niezależna), Krzysztof Stanowski (niezależny), Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej), Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców), Adrian Zandberg (kandydat partii Razem).