W niedzielę na konwencji w Krakowie oficjalnie potwierdzono wcześniejsze doniesienia, że bezpartyjnym kandydatem na prezydenta, popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość, będzie Karol Nawrocki, 41-letni historyk, były dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, od 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Karol Nawrocki we Włoszczowie. Mówił o kolei i CPK
W poniedziałek kandydat wystąpił na konferencji prasowej, zorganizowanej na peronie stacji Włoszczowa Północ w województwie świętokrzyskim. - Jestem tutaj dzisiaj, aby powiedzieć wyraźnie i głośno w tym symbolicznym miejscu, na tym właśnie peronie, że Polska potrzebuje inwestycji w system komunikacji kolejowej i przyjęcia obywatelskiej ustawy „»Tak« dla CPK” - oświadczył. Zwolennikiem budowy przystanku kolejowego we Włoszczowie był prominentny polityk PiS Przemysław Gosiewski, były wicepremier, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Czytaj więcej
Kiedy pojawił się kandydat, okazało się, że wszystko już było, emocje już były - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku, komentujący konwencję obywatelską w Krakowie, w czasie której przedstawiono Karola Nawrockiego jako kandydata obywatelskiego z poparciem PiS.
- Ciężko to sobie dzisiaj wyobrazić, ale dzisiaj, w XXI wieku, polski system komunikacji kolejowej niesie na sobie jeszcze obciążenia z czasów zaborów i z czasów II wojny światowej. Potrzebujemy zdecydowanie więcej połączeń kolejowych, niż 480 kilometrów i o tym mówi obywatelski projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym - mówił na konferencji Nawrocki. Dodał, iż usłyszał od lokalnych samorządowców, że ze stacji we Włoszczowie mieszkańcy jeżdżą do pracy do Warszawy czy Kielc.
Karol Nawrocki wystąpił na konferencji prasowej we Włoszczowie